Ünlü şarkıcı hayatını kaybetti! Hayranları yasa boğuldu…

ABD'li ünlü şarkıcı Meat Loaf 74 yaşında evinde yaşamını yitirdi. Meat Loaf’ın hayranları yasa boğuldu. İşte haberin ayrıntıları…

Magazin 21.01.2022, 19:15
Ünlü şarkıcı hayatını kaybetti! Hayranları yasa boğuldu…

İlk albümü Bat Out of Hell ile dünya çapında üne kavuşan ABD'li 74 yaşındaki rock yıldızı Meat Loaf evinde hayatını kaybetti. Usta ismin ölüm haberini veren ailesi "İlham veren sanatçıyı kaybetmenin acısını yaşıyoruz" diye konuştu.

Albümleri dünya çapında 100 milyondan fazla satan ABD'li ünlü şarkıcı Meat Loaf hayatını kaybetti. Asıl ismi Michael Lee Aday olan rock yıldızının ölüm haberi resmi Facebook hesabından duyurulurken, evinde eşi Deborah'ın yanında yaşamını yitirdiği kaydedildi.

"GÜZEL ADAMI KAYBETTİK"

Şarkıcının ailesi, "Birçoğunuz için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve böylesine ilham verici bir sanatçıyı ve güzel bir adamı kaybetmenin acısını yaşarken gösterdiğiniz sevgi ve desteği gerçekten takdir ediyoruz" şeklinde konuştu.  

NELER BAŞARDI?

Texas eyaletine bağlı Dallas'ta 1947'de dünyaya gelen Meat Loaf, 60 yıla yayılan bir kariyere sahipti. 1970'lerin başında rock müziğe odaklanan Loaf, besteci, söz yazarı ve yapımcı Jim Steinman ile iş birliğine gitti. 1977 yılında Bat Out of Hell isimli albümüyle çıkış yapan Loaf, 1994 yılında I'd Do Anything For Love şarkısıyla Grammy Ödülü kazandı. Rock yıldızı, Fight Club, Rocky Horror Picture Show ve Wayne's World gibi filmlerde de rol aldı. Loaf'un Bat Out of Hell albümü ayrıca tüm zamanların en çok satılan ilk 10 albümü listesinde yer alıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!