Yandex Metrica

Tarkan kimdir, nereli, kaç yaşında? Tarkan Tevetoğlu eşi ve kızı...

Tarkan kimdir, nereli, kaç yaşında? Tarkan Tevetoğlu eşi ve kızı...

Dünyaca ünlü şarkıcı Tarkan kimdir, nereli ve kaç yaşında? Tarkan'ın eşi ve kızı kim? İşte ünlü isim hakkında her şey...

Magazin

03.05.2024, 12:26

Tarkan Tevetoğlu 17 Ekim 1972 tarihinde doğdu. Türk şarkıcı ve şarkı yazarı olan Tarkan, Neşe ve Ali Tevetoğlu'nun oğlu olarak Almanya'nın Alzey kasabasında doğdu. Annesi, etkilendiği çizgifilm Tarkan'ın adını oğluna verdi. Ünlü şarkıcı 1986 yılında Türkiye'ye dönerek Kocaeli'nin Karamürsel ilçesine yerleşen ailedeki altı çocuktan birisidir.

Dilan Polat- Engin Polat çifti için rekor hapis istemi: Cezanın detayları ortaya çıktı Dilan Polat- Engin Polat çifti için rekor hapis istemi: Cezanın... Haberi Görüntüle

TARKAN NASIL ÜNLÜ OLDU? ÜNLÜ İSMİN MÜZİK KARİYERİ...

Lise eğitimine Karamürsel'de başlayan Tarkan'ın müziğe ilgisi daha çocukluk yıllarında başladı. Lise yıllarında Karamürsel İleri Musiki Derneği'nde eğitim alarak Türk Sanat Müziğinde kendisin geliştirdi. Birkaç yıl sonra ailesiyle beraber İstanbul'a taşındı ve >Üsküdar Musiki Cemiyeti'nde eğitimine devam etti. Bu sırada liseyi tamamlayana kadar farklı mekanlarda sahne almaya başladı. İstediği bölümü kazanamayınca Almanya'ya dönme planları yapıyordu ki, İstanbul Plak şirketinin sahibi olan Mehmet Söğütoğlu kendisiyle bir albüm anlaşması imzaladı.

Tarkan Tevetoğlu, ilk stüdyo albümünü İstabul Plak bünyesinde Yine Sensiz ismiyle kaset olarak satışa sundu. 1992 Yılında çıkardığı albümdeki üç şarkının sözlerini tamamen kendisi yazarken, üç şarkının da bestesini yaptı. Tarkan, Kıl Oldum şarkısıyla çıkış yaptığı albüme bir yıl sonra eklemeler yaparak CD haliyle yeniden satışa sundu. "Kimdi", "Gelipte Halimi Gördün mü?", "Vazgeçemem" ve "Çok Ararsın Beni (Yeni Versiyon)" şarkılarına klip çeken ünlü şarkıcının Yine Sensiz albümünün 700 bin sattığı açıklandı.

1994 Yılında Tarkan'ın Aacayipsin isimli ikinci stüdyo albümüne Sezen Aksu, Ümit Sayın, Ozan Çolakoğlu ve Yıldız Tilbe gibi isimler dahil oldu ve bu albüm, 1996 yılında Almanya'da, 1998 yılında Rusya'da yayımlandı. Tarkan'ın en büyük çıkışlarından biri olan albümde sevilen şarkıcı dört şarkının söz yazımını üstlendi, bunlardan üç tanesinin bestesini de kendisi yaptı ve "Hepsi Senin mi?", "Unutmamalı", "Gül Döktüm Yollarına", "Kış Güneşi", "Şeytan Azapta", "Dön Bebeğim" ve "Bekle" şarkılarına klip çekti. Ünlü sanatçı Tarkan'ın ikinci albümü kendisine 1995 yılında düzenlenen 1. Kral TV Video Müzik Ödülleri'nden En İyi Pop Müzik Erkek Sanatçı Ödülü'nü kazandırırken, iki buçuk milyon satış yaptığı açıklandı. Yine aynı albümdeki "Hepsi Senin mi?" şarkısı, En İyi Söz, En İyi Beste ve En İyi Şarkı kategorilerini de sanatçıya getirdi. Bu süreçte Tarkan ABD'ye yerleşerek Atlantic Records'un sahibi Ahmet Ertegün ile tanıştı.

Tarkan'ın Türkiye, Japonya, Ukrayna ve Rusya'daki raflarda yerini alan Dudu EP'si ise Ozan Çolakoğlu ve Tarkan yapımcılığında 2003 yılının yazında satışa çıktı. Satış rakamı bir milyonu bulan Dudu EP'si ünlü şarkıcıya 2004 yılında düzenlenen 10. Kral TV Video Müzik Ödülleri'nden En İyi Pop Müzik Erkek Sanatçı ödülünü kazandırdı.

2005 Yılında ''Ayrılık Zor'' isimli bir single yayımlayan sanatçı, 2006 yılında ''Bounce'' isimli şarkısını Avrupa raflarında satışa sundu. 2006 Yılı Nisan ayında ise Tarkan, ilk ingilizce stüdyo albümü Come Loser ile raflardaydı. Tarkan'ın Bu albümü Almanya listelerinde 18, İsviçre listelerinde 43, Avusturya listelerinde ise 50 numaraya kadar yükselirken Türkiye'deki satış rakamının 110 bin olduğu belirtildi.

Tarkan'ın dokuzuncu stüdyo albümü olan Ahde Vefa 2016 yılında Hitt Müzik etiketiye DMC tarafından dağıtıldı. Tarkan'ın ilk sanat müziği albümü olan Ahde Vefa henüz ilk haftasında 170 bin satış yaptı. Ahde Vefâ ile 43. Altın Kelebek Ödülleri'nde Türk Sanat Müziği'ne katkılarından dolayı En İyi Proje ödülü aldı.

Tarkan 2016 yılında "Cuppa", 2017 yılında ise yeni albümü olan ''10''u yayınladı.

Soruşturma tamamlandı: Dilan Polat için istenen ceza belli oldu Soruşturma tamamlandı: Dilan Polat için istenen ceza belli oldu Haberi Görüntüle

TARKAN KİMİNLE EVLİ? TARKAN'IN EŞİ VE KIZI...

Türkiye'den dünyaya açılan popüler şarkıcı Tarkan Tevetoğlu 29 Nisan 2016 tarihinde Pınar Dilek ile hayatını birleştirdi. İkilinin kızı Liya 14 Temmuz 2018'de Almanya-Moers'te dünyaya gözlerini açtı.


TARKAN TEVETOĞLU'NUN ALBÜMLERİ VE ŞARKILARI

Diskografi
Yine Sensiz
Aacayipsin
Ölürüm Sana
Karma
Come Closer
Metamorfoz
Adımı Kalbine Yaz
Ahde Vefa
10

Dilan Polat- Engin Polat çifti için rekor hapis istemi: Cezanın detayları ortaya çıktı Dilan Polat- Engin Polat çifti için rekor hapis istemi: Cezanın... Haberi Görüntüle

TARKAN'IN SOSYAL MEDYA HESAPLARI

Twitter: >tarkan

Instagram: >tarkan

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading