banner2

Survivor'ın ünlü isminden Acun Ilıcalı'ya büyük darbe! Döner dönmez milyonluk dava açtı! 'Sakatken zorla oynattılar'

Survivor 2020-2021 sezonunda yarışan Sofia Margariti, Yunanistan'a dönünce Acun Ilıcalı'ya dava açtı. 200 bin euro'luk manevi tazminat davası açan Margariti'nin avukatı, yarışmacının sakatlığına rağmen zorla oynatıldığını iddia etti.

Magazin 21.10.2022, 00:38 21.10.2022, 00:53
Abone ol
Survivor'ın ünlü isminden Acun Ilıcalı'ya büyük darbe! Döner dönmez milyonluk dava açtı! 'Sakatken zorla oynattılar'

Sofia Margariti, 2020-2021 sezonunda Survivor'a katılmış, yarışma sırasında bacağından sakatlanmıştı. Sakatlığı nedeniyle yarışmadan ayrılmak zorunda kalan Margariti, Yunanistan'a döner dönmez Acun Ilıcalı ve ekibi hakkında yasal yollara başvurdu. Margariti, Survivor ve yetkililerine 200 bin euro yani 3 milyon 600 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı. 

"MÜVEKKİLİM YANLIŞ MÜDAHALE NEDENİYLE YÜRÜYEMİYOR"

Yarışmacının avukatı Apostolos Lytras'tan açıklama geldi. Lytras, şöyle konuştu:

Müvekkilim sakatlandığında doktor bile olmayan fakat 'paramedik' olarak adlandırılan biri tarafından ilk tedaviyi gördü ve yarışması için baskı yapıldı. Bu yüzden müvekkilim bir 'reality show doktorunun' yanlış müdahalesi sebebiyle yürüyemiyor. Yunanistan'da kendisine çok farklı bir tanı konuldu.

Sakatlanmasına rağmen zorla devam ettirdiler, müvekkilim bu yüzden yürüyemiyor. Bunların karşılığı olamaz fakat 200 bin euro tazminat davası açtık. Yunanistan mahkemelerinin en iyi kararı vereceğinden eminiz.

ACUN MEDYA İDDİALARI REDDETTİ

Yarışmacının iddialarının ardından Acun Medya'dan konuyla ilgili açıklama geldi. İddiaları yalanlayan şirket, şu ifadelere yer verdi:

"İnternette yayınlanan ve televizyon yapımı Survivor'un (2020 - 2021) eski bir oyuncusunu ilgilendiren, şirketimize karşı asılsız ve iftira dolu iddialarla dolu yayınlar vesilesiyle, belirli bir oyuncunun yaralanmasının yanı sıra genel sağlık durumu ve fiziksel bütünlüğü konusunda şirketimiz tarafından hiçbir sorumluluk üstlenmediğini kuvvetle belirtmek isteriz.

"GERÇEK DIŞI BİLGİ YAYILIYOR"

Her halükarda, gerçeği ortaya çıkarmak için, şirketimizin her zaman ilgili sigorta poliçeleri aracılığıyla, söz konusu yarışmacı da dahil olmak üzere tüm yarışmacıların yaralanması durumunda gerekli tüm tıbbi harcamaları ve masrafları karşılamayı taahhüt ettiğini açıklıyoruz. Hem Saint Dominic'te hem de Yunanistan'a döndükten sonra ülkenin en iyi özel hastanelerinden birinde uygun tıbbi müdahaleler ve kontroller yapılıyor.

Açıklama Acun Medya'nın değerleri ve profesyonelliği, şirketimizin itibarına ve statüsüne aykırı herhangi bir gerçek dışı bilginin yayılmasına ve yayınlanmasına izin vermemekte, tüm yasal haklarını açıkça saklı tutmaktadır."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!