banner2

Songül Karlı'nın eski eşi Metin Yüncü hakkında 10 yıla kadar hapis istemi

Songül Karlı'nın kendisini dolandırdığı gerekçesiyle şikayet ettiği eski eşi Metin Yüncü'nün de aralarında yer aldığı 3 sanık hakkında 10'ar yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Magazin 25.09.2021, 15:26 25.09.2021, 16:03
Abone ol
Songül Karlı'nın eski eşi Metin Yüncü hakkında 10 yıla kadar hapis istemi

Sanatçı Songül Karlı'nın kendisini milyonlarca lira dolandırdığı gerekçesiyle eski eşi Metin Yüncü ve bağlantılı iki kişi hakkında yaptığı suç duyurusu üzerine yürütülen soruşturma tamamlandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 16 Aralık 2020'de Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan Metin Yüncü, Barbaros A. ve Sezai T. "şüpheli" olarak yer aldı.

İddianameye göre, her bir sanık hakkında 'dolandırıcılık' suçundan 3'er yıldan 10'ar yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. İddianame, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İlk duruşmanın 2022 yılının Ocak ayında yapılmasına karar verilirken, tutuksuz sanıklar ve müşteki Songül Karlı'ya tebligat gönderildi.

"KENDİNİ MİT MENSUBU OLARAK TANITTI"

İddianamede Karlı'nın soruşturma aşamasında savcılığa verdiği ifade yer aldı. Karlı, Metin Yüncü ile yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Metin kendisini, zengin işadamı ve MİT mensubu olarak tanıttı. Devlet büyükleriyle ilişkileri olduğunu söylüyordu. Gözümde saygınlık kazandı. Bir süre sonra milli emlak adlı bir işe girişeceğini söyledi. Sultanbeyli'deki 27 bin metrekarelik arazimi bu iş için ipotek etmek istedi. Sadece beş günlük ipotek olacağını söyledi. Bu arazimin değeri 27 milyon liradır. Başta bunu kabul etmedim. Ortak tanıdığımız Barbaros A. milli emlak adlı ofiste çalışan biriyle beni konuşturdu. Metin'in söylediği bilgileri teyit etti. Sonrasında Metin'e noterde vekaletname verdim. Ne vekaletname verdiğimi bile okumadım. Sonra Metin ile evlendik. Bir süre sonra beni arayan biri Sultanbeyli'deki arazimi satın aldığını söyledi. Metin ile bağlantılı olan Sezai T. arazimi satmış. Metin arazinin eksper değerini öğrenmek için birine satış yapılmış gibi gösterildiğini söyledi."

Metin Yüncü'nün uzun süre kendisini oyaladığını söyleyen Karlı, Yüncü'nün "Sezai araziyi satmış, Bulgaristan'a kaçmış. Konya'daki MİT'çi Recep abiyle konuyu çözeceğiz." dediğini anlattı.

"BENDEN ALDIĞI PARALARLA ESKİ KARISINA EV ALDI"

"Boşandıktan bir ay sonra sosyal medyadan yazan bir kişi Yüncü'nün beni dolandırdığını söyledi. Daha sonra bu kişiyle telefonla görüştük. Yüncü'nün aslında hiç parasının olmadığını, ailesinin bilgisi dahilinde eşiyle anlaşmalı olarak boşanıp benimle evlendiğini, eşine de bir sene sonra kendisine geri döneceği sözünü verdiğini, Metin'in lüks içinde eşi ve ailesiyle yaşadığını, tatillere gittiklerini öğrendim. Bunun üzerine dolandırıldığımı anladım. Hatta benden aldığı paralarla Metin, eski karısına ev almış. Boşandıktan sonra tekrar evlenmemiz için baskı yaptı, tehdit etti. Metin'in, ikizi Çetin'in kimliğini kullanarak eski eşlerini de dolandırdığını öğrendim. Hepsinden şikayetçiyim."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!