banner2

Seyhan Soylu hakkında yakalama kararı çıkarıldı

Sosyal medyada bir kişinin fotoğraflarını paylaşarak hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Sisi lakaplı Seyhan Soylu hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Magazin 29.09.2021, 14:50 29.09.2021, 15:06
Abone ol
Seyhan Soylu hakkında yakalama kararı çıkarıldı

'Sisi' lakabıyla bilinen Seyhan Soylu, sosyal medyadan tanıştığı A.E.'nin özel hayatına ilişkin görüntüleri Instagram'da paylaşarak hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanıyor. Soylu'nun "özel hayatın gizliliğini ihlal etmek" ve "sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti hakaret" suçlarından hakkında 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın ilk duruşması yapıldı.

Anadolu 27. Asliye Ceza Mahkemesi'deki duruşmaya sanık Seyhan Soylu katılmazken, müşteki A.E. ve avukatı hazır bulundu.

"SANIKLA BİR İLİŞKİM YOK"

A.E., Seyhan Soylu'nun 6 ay önce kendisinden özür dilediğini fakat paylaşımlarına devam ettiğini ifade etti. Sanık Soylu'yu bizzat tanımadığını belirten A.E., "Benim tanımadığım bir şahıs adımı ve resmimi kullanarak sahte bir hesap açarak sanıkla iletişime geçmiş. Sanık bu şahısla iletişimine nazaran bu paylaşımları yapmıştır. Sanıkla bir ilişkim yoktur. Gönül ilişkim söz konusu olamaz." şeklinde konuşarak şikayetçi olduğunu söyledi.

Müşteki A.E.'nin avukatı ise Soylu hakkında aldıkları uzaklaştırma kararını hatırlatarak "Bunu ihlal ederek müvekkilimle görüşmeye gelmiştir" dedi.

"MADDİ MANEVİ KAYIP YAŞADIM"

Adliyeye gelen Seyhan Soylu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. A.E. ile yaklaşık 1 yıl flört ettiklerini iddia eden Soylu, "Bu şahıs hayatıma girdikten sonra bana maddi ve manevi bir sürü kayıp yaşattırdı. Şahsı hiç görmemiştim fakat bir gün davet ettiğinde Fenerbahçe'de köpeklerini gezdiriyordu. Konuştuk, ‘neden böyle bir oyun içerisindesin, niye insanlara zarar veriyorsun' dedim. Ben buradan tüm genç kızlara özellikle hanımlara seslenmek istiyorum. Bu herkesin başına gelebilecek bir şey onun için genç kızlarımız özellikle hanım kardeşlerim çok dikkat etsinler. Çünkü bir oyun kuruyorlar: Sanal aşk oyunu. Bir hesap açıyorlar, o hesapta bir kahraman yaratıyorlar, o kahramanı size aşık ediyorlar. Daha sonra maddi manevi olarak sizi teste sokuyorlar. Ne kadar beni seviyorsun gibi" şeklinde konuştu.

"20 BİN DOLAR İSTEDİLER"

Soylu, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Bu sürecin içerisinde 20 bin dolar istediler benden. Ben götürdüm verdim, kendi korumalarım ve adamlarım uzaktan kamerayla da çekiyorlardı. Saatlerce 4-5 saat boyunca almadılar. Anladık ki para değil bunların amacı. 2 milyon deseydi 2 milyon verecektim. Bizim başımıza geldi, sizin başınıza gelmemesini temenni ediyorum."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!