banner2

Seyhan Soylu'dan uzay hamlesi! Başvuruyu yaptı, 1 milyon doları gözden çıkardı

Son olarak yaptığı imaj değişikliğiyle gündeme gelen Sisi lakaplı Seyhan Soylu, uzaya gitmek için başvurdu. Türkiye Uzay Ajansı'na başvuru yapan Soylu, 1 milyon dolar sözü verdi.

Magazin 04.06.2022, 16:38 04.06.2022, 17:01
Abone ol
Seyhan Soylu'dan uzay hamlesi! Başvuruyu yaptı, 1 milyon doları gözden çıkardı

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet'in 100. yılında Milli Uzay Programı kapsamında 'Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu' görevi başlatıldığı açıklanmıştı. Başvuru sonucunda seçilen iki adayın Uluslararası Uzay İstasyonunda bilimsel araştırmalar yapmaya hak kazanacağı belirtilmişti. 

Al Sana Haber programının sunucusu Seyhan Soylu, uzaya gitmek için başvuruda bulundu. Programda başvuru yaptığını açıklayan Soylu, "O 36 Bin adaydan biri benim" dedi. 

"UZAYA GİTMEK İÇİN 1 MİLYON DOLAR VERİRİM"

Gökhan Kalaycıoğlu'nun "Ön kriterleri geçen 460 adayın içinde misin peki?" sorusu üzerine Seyhan Soylu şöyle yanıt verdi:

"Kriterleri sağladığımla ilgili de mail geldi. Gidip gitmememiz henüz belli değil. Zaten bir eleme daha olacakmış. Haziran ayında başvurular bitiyor ama Ağustos ayında karşılıklı mülakatlar yapılacak. Bu adayların içerisinde ilk 460 arasında olduğumla ilgili bana mail geldi. Ama ben, uzaya gitmeye hak kazanmak için 1 Milyon Dolar vermeyi de kabul ediyorum. Notum da var zaten başvuruda. Eğer ki adaylar arasından seçilip karşılıklı mülakat da kazanırsam ben buna talibim."

BAHAR CANDAN DA BAŞVURU YAPTI

Uzayı görmesinin dünyaya bakış açısını değiştirebileceğini dile getiren Soylu, "Hatta başvurular arasında öyle bir isim var ki, ikimiz aynı anda başvurduk. Buna Bahar Candan ile birlikte başvurduk. O da 1 Milyon Doları vermeye razı" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!