Seren Serengil ölümle pençeleşiyor! Son hali dehşete düşürdü

Söylemezsem Olmaz programında magazin yorumculuğu yapan Seren Serengil, bir süredir dumping sendromuyla mücadele ediyor. Serengil'in sağlık durumuyla ilgili açıklamaları sevenlerini korkuttu.

Magazin 02.12.2021, 15:48 02.12.2021, 16:16
Abone ol
Seren Serengil ölümle pençeleşiyor! Son hali dehşete düşürdü

Seren Serengil geçtiğimiz yıl zayıflamak için ağır bir ameliyat geçirmiş, sonrasında sağlık sorunları yaşamaya başlamıştı. Dumping sendromu nedeniyle zor günler geçiren Serengil, hızla kilo kaybederek 43,5 kiloya kadar düştü.

"BOYUM 4 SANTİM KISALDI"

Ameliyatını gerçekleştiren doktordan şikayetçi olacağını belirten Serengil, "Bu sene kilom 43.5, 43.7 arasında değişiyor. Kilo kaybımı da önemsemiyorum. Ama pankreas yetmezliği, karaciğer yetmezliği var, safra kesem alındı, böbrek taşı düşürmeye başladım. Safra kesem gitti, karaciğer enzimlerim korkunç yüksek. Doktor ’geri dönüşüm ameliyatı olmazsan siroza çevirecek’ diyor. Boyum 4 santim kısalmış" şeklinde açıklamada bulundu.

"YAYIN SIRASINDA 5-6 KEZ TUVALETE GİDİYORUM"

Kemik erimesi başladığını, yemek yedikten sonra fenalaştığını aktaran Serengil, "Tuvaletin olmadığı bir yere gidemiyorum. Bana bazen, 'bu kadar hastasını, yayına nasıl çıkıyorsunuz' diyorlar, yayının hemen arkasında kulis var ve tuvalet var. Ben yayın esnasında en az 5-6 kere tuvalete gidiyorum. Artık tuvalete gitmekten, istifra etmekten o kadar yorgunum ki. Dışarıda gezmem mümkün değil. Yemek yedikten sonra bütün vücuttaki kanı bağırsağa pompalıyor. Başkası olsa 1 yıldır ortalığı ayağa kaldırırdı." ifadelerini kullandı.

"ŞİKAYETÇİ OLACAĞIM" 

Serengil, bugüne kadar şikayetçi olmadığını ancak hastanenin ilgisiz ve duyarsızlığı nedeniyle şikayetçi olacağını belirtti. Başarılı sunucu, "Ben her gün yayından çıktıktan sonra, bugün de sizinle konuştuktan sonra serum alıyorum ve 24 saat o serum kolumda olmak zorunda, ben şu anda bu şekilde yaşıyorum, damardan beslendiriyorlar.

Ağızdan alınan ilacında benim vücuduma tesiri yok çünkü emilim olan yer bitmiş. Eğer bir doktor ve bir hastane bir hata yaptıysa, bunu tolere etmek zorundayken, yardımcı olmak zorundayken bunlar telefonlara çıkmıyorlar." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!