banner2

Serdar Ortaç kimdir, kaç yaşında? Serdar Ortaç vasiyeti nedir, 40 milyonluk evini kime bırakacak?

Vasiyetini açıklayan Serdar Ortaç, sosyal medya gündemini salladı. Hal böyle olunca sosyal medya kullanıcıları Serdar Ortaç'ın hayatını merak eder oldu. Peki, Serdar Ortaç kimdir, kaç yaşında? Serdar Ortaç vasiyeti nedir, 40 milyonluk evini kime bırakacak? İşte detaylar...

Magazin 14.02.2022, 13:37
Abone ol
Serdar Ortaç kimdir, kaç yaşında? Serdar Ortaç vasiyeti nedir, 40 milyonluk evini kime bırakacak?

Pop müziğin sevilen ismi Serdar Ortaç 40 milyon TL değerinde evi olduğunu ifade ederek vasiyetini açıkladı. Sosyal medya kullanıcıları da bu vesile ile Serdar Ortaç'ın hayatını araştırmaya koyuldu. Peki, Serdar Ortaç kimdir, kaç yaşında? Serdar Ortaç vasiyeti nedir, 40 milyonluk evini kime bırakacak? İşte merak edilen soruların yanıtları...

SERDAR ORTAÇ KİMDİR?

Serdar ortaç,16 Şubat 1970'te İstanbul'da Vakıf Gureba Hastanesi'nde doğdu. İlk öğrenimini Kocamustafapaşa'da ve orta öğrenimini Suadiye Lisesi'nde tamamladı. Lise öğrenimini ise Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi, Torna ve Tesviye bölümünde tamamladı. Çocukluğunda babasının yanında çalışır, hafta sonları ise simit ve su satardı. Babası sayesinde iş hayatını ve ayakta durmayı öğrendiğini, birçok şeyi babasına borçlu olduğunu sanatçı sık sık dile getirmektedir. Yüksek öğrenimine Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümünde başladı fakat tahsilini tamamlamadan üniversiteden ayrıldı. Bir sene kadar İstanbul'daki radyolardan birinde program yapımcısı ve sunucu olarak çalıştı. Radyo programlarını dinleyen bir albüm yapımcısı tarafından dönemin plak şirketlerinden biri olan RAKS ile sözleşme imzalaması teklif edildi. Böylelikle o güne kadar yazdığı şarkılarını, kendi sesi ile seslendirme şansını yakaladı ve ilk albümünü yaptı.

SERDAR ORTAÇ VASİYETİ NEDİR?

Serdar Ortaç basın mensuplarının yönelttiği vasiyet sorusu üzerine, "Ben vasiyetimi daha yazmadım ama buradan söylüyorum kayıtlara geçmesi adına avukatlara da sözlü olarak da ilettim" yanıtının ardından sahip olduğu serveti açıkladı.

Gazetecilerin "Serdar Bey Allah uzun ömürler versin. Birçok kişi vefat etmeden önce vasiyetlerini açıklıyor. Sizin bir vasiyetiz var mı?"sorusu üzerine "Ben vasiyetimi daha yazmadım ama buradan söylüyorum kayıtlara geçmesi adına avukatlara da sözlü olarak da ilettim. 40 milyon TL değerinde bir evim var. Ben vefat ettikten sonra kardeşlerim, bütün çalışanlarım ve orkestrama evin satışından hisse dağıtılmasını istiyorum. Bir bölümünü Mehmetçik vakfına, şehitlere dağıtılmasını istiyorum" yanıtını veren ünlü şarkıcının açıklaması gündem oldu.

SERDAR ORTAÇ 40 MİLYONLUK EVİNİ KİME BIRAKACAK?

Serdar Ortaç 40 milyon TL değerindeki evinin hisse olarak kardeşlerine, çalışanlarına ve orkestrasına, Mehmetçik vakfı ile şehitlere dağıtılmasını istediğini söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!