banner2

Semiha Yankı'ya hapis şoku! 'Seni burada yaşatmam'

İzmir'in Çeşme ilçesinde Anıl Şişman'ın suç duyurusu üzerine hazırlanan iddianamede şarkıcı Semiha Yankı hakkında 5 yıl hapis cezası istendi.

Magazin 28.12.2021, 14:28 28.12.2021, 15:22
Abone ol
Semiha Yankı'ya hapis şoku! 'Seni burada yaşatmam'

Şarkıcı Semiha Yankı, hakkında hapis cezası istenmesiyle gündeme geldi. Anıl Petek ismiyle bilinen trans şarkıcı Anıl Şişman, şarkıcı Semiha Yankı'nın kendisine hakaret edip darp ettiğini öne sürerek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Yankı da Anıl Şişman hakkında kendisini yaraladığı ve hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Çeşme Cumhuriyet Başsavcılığı, Semiha Yankı hakkında  'hakaret', 'tehdit' ve 'basit yaralama' suçlarından beş yıl hapis istemiyle iddianame hazırlandı. Çeşme 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul etti.

"GÖZÜME TOKAT ATTI"

Anıl Şişman, iddianamede yer alan savunmasında Semiha Yankı ile aralarının 10 yıldır bozuk olduğunu, Yankı'nın olay günü cinsel kimliği nedeniyle tehdit ve hakaretlerde bulunduğunu belirtti. Anıl Şişman, ifadesinde şunları söyledi:

"Olay günü Çeşme PTT önünde yürürken Semiha Yankı kullandığı arabayı durdurup, bana hitaben 'Sen bir dakika buraya gelsene' diyerek küfretti. Bunun üzerine 'Abla, saçmalama böyle bir şey yok. Sen neden bahsediyorsun' diyerek elini öpmek için arabaya doğru yaklaştım. Yaklaşınca Semiha Yankı sol gözüme doğru tokat attı.

"SENİ BURADA YAŞATMAM"

Saçımdan tutup, beni aracın içine çekmeye çalıştı. Kendimi kurtarmak için geriye çekildiğim sırada tişörtüm yırtıldı. Bana yine küfürler edip 'Ben Semiha Yankı'yım, seni burada yaşatmam' dedi. Kendisinden şikayetçiyim."

"İKİ ELİYLE GÖĞSÜME YAPIŞTI"

Semiha Yankı ise ifadesinde Anıl Şişman ile aralarının bozuk olduğunu, Şişman'ın sosyal medya üzerinden kendisine hakaret içeren videolar paylaştığını belirtti. Yankı ifadesinde, "Olay günü aracımla seyir halindeyken, 'Sen o lafları kime söyledin?' dedim. Bana 'Ay sen neden üzerine alınıyorsun' diyerek karşılık verdi. O an sol elimi tuttu. Elimi kurtarmaya çalıştım. İki eli ile göğsüme doğru yapıştı. Göğüs kısmımda yaralanmalar oldu. Kendisinden şikayetçiyim" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!