banner2

Savaştan kaçan şarkıcı Jamala'dan Emine Erdoğan'a övgü: Tüm dünyaya örnek olmalı

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan şarkıcı Jamala, Emine Erdoğan ve Türk halkına teşekkür etti.

Magazin 26.04.2022, 09:11 26.04.2022, 10:23
Abone ol

2016 yılında Eurovision şarkı yarışmasında birincilik ipi göğüsleyerek şampiyon olan Kırım Türkü şarkıcı Jamala, Ukrayna'daki savaş nedeniyle iki çocuğuyla birlikte İstanbul'a gelerek Türkiye'ye sığındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan aralarında Kırım Tatarı çocukların da bulunduğu Ukraynalı savaş mağduru çocuklarla iftar yemeğinde bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen programa Jamala'da katıldı.

''BENİ ÇOK DUYGULANDIRDI''

Sabah'a konuşan Jamala, ''Savaşın mağdur çocuklarına her türlü maddi ve manevi yardımda bulunduklarını görmek beni mutlu etti. Emine Erdoğan Hanımefendi'nin bizi ve çocukları; kendi kızları ve torunlarından ayırmadığını hissetmek beni çok duygulandırdı.'' dedi.

''EMİNE ERDOĞAN'IN İFADESİNİ EŞSİZ BULUYORUM''

Şarkıcı Jamala sözlerine şu şekilde devam etti; ''Emine Erdoğan'ın 'Zulüm nereden ve kime gelirse gelsin, zalimin karşısında durmakla mükellefiz' ifadesini eşsiz buluyorum. Tüm dünya first lady'leri, Emine Hanımefendi'nin bu güçlü iradesini sahiplenmeli ve bu zulme dur demeli. En başından beri hanımefendinin kadın ve çocuklar için gösterdiği bu kuvvetli irade, tüm dünyaya örnek olmalı diye düşünüyorum.

''TÜRKİYE'NİN DESTEĞİNİN FARKINDAYIZ''

Türkiye'nin Ukrayna'da barışın sağlanması için bizlere verdiği büyük ve eşsiz desteğin farkındayız. Türkiye bu anlamda lider bir ülke.Ukrayna'ya ve Ukraynalılara verdiği destekten dolayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve Ukrayna'nın iyiliğine olan inancı için Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'ye tüm Ukrayna halkı adına teşekkür ediyorum.

''KALBİMİZ SAVAŞ MAĞDURLARI İÇİN ATIYOR''

Emine Erdoğan, resmi Twitter hesabı'ndan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı; ''Çocuklar, savaşı yaşamak yerine barış ve refah ortamında sevgi ile büyümeliler. Misafir ettiğimiz savaş mağduru Ukraynalı ve Kırım Tatar çocuklarımızı iftar soframızda ağırlamaktan büyük mutluluk duydum. Kardeşlik, dostluk ve sanatın gölgesinde çocuklarımız ve kıymetli Ukraynalı sanatçı Jamala şarkılarıyla umut tazeledi. Kalbimiz, dünyanın dört bir yanındaki savaş mağdurları için atıyor. Dostluk elimiz, yardıma ihtiyacı olan tüm ülkelere, çocuklara, kadınlara daima uzanıyor.Ortak bir çaba ve yüksek bir koordinasyonla gelişmeleri takip eden ve misafirlerimizin ihtiyaçlarını karşılayan tüm devlet kurumlarımıza teşekkür ediyorum.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!