Şarkı sözleri olay yaratmıştı! Sezen Aksu hakkında suç duyurusu

Sezen Aksu'nun 'Şahane Bir Şey Yaşamak' isimli şarkısında Hz. Adem ve Hz. Havva'ya yönelik ifadeleri büyük tepkilere neden olmuştu. Ankara'da şarkıcı hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Magazin 17.01.2022, 16:35 17.01.2022, 16:47
Abone ol
Şarkı sözleri olay yaratmıştı! Sezen Aksu hakkında suç duyurusu

Sezen Aksu'nun 'Şahane Bir Şey Yaşamak' isimli şarkısında yer alan 'Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem' e sözleri büyük tartışma yaratmıştı. Ankara'da avukat Mikail Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu bir grup vatandaş şarkıcı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Çıkışta adliye önünde toplanan grup, Sezen Aksu'ya Hz. Adem ve Havva'ya cahil ifadesini kullanması nedeniyle tepki gösterdi. Dilekçeyi savcılığa vermesinin ardından açıklama yapan Mikail Yılmaz, sanatçının dini kişilikleri itibarsızlaştırmayı hedeflediğine dikkat çekti.

"DİNİ DEĞERLERİ AŞAĞILAMA SUÇUNU OLUŞTURUYOR"

Yılmaz, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Bu haliyle 'dini değerleri aşağılama' suçunun unsurlarını oluşturan ifadelerin, ifade özgürlüğü sınırları içinde değerlendirilmesi mümkün değildir. İnternet ortamında yer alan yayınla ilgili olarak içeriğin çıkarılması ve erişimin engellenmesi kararı alınmasını talep ettik. Ayrıca suçtan elde edilen gelir olduğu için kazancın müsaderesini talep ettik."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!