banner2

Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde tanıktan Ece Erken hakkında şok sözler: 65 bin TL detayı olay

Ünlü sunucu Ece Erken'in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürülmesinin ardından bugün üçüncü duruşma görüldü. Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun ağabeyi mahkemede ifade verdi. Celal Mahmutyazıcıoğlu, ''Sanki en büyük suçlu Şafak'mış, burada melekler ordusu varmış gibi bir tablo çizildi. Bu mesele 65 bin TL meselesinden çıkmış. Şafak haksızlığa gelemezdi, korkusuzdu. Şafak haksızlık karşısında fazla bir tepki vermiş olabilir. Bence bu kişiler Şafak'ı korkutmak istedi ancak, korkmayınca yıldırmak için planlar yapıldı. Tanık Fatih Sipahi duruşmada ''Ece'ye kalsa herkes ceza alsın, ona göre ben de ceza almalıyım. Burada suçsuz olan insanlar da var" şeklinde konuştu.  

Magazin 18.08.2022, 15:30 18.08.2022, 15:44
Abone ol
Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde tanıktan Ece Erken hakkında şok sözler: 65 bin TL detayı olay

Beşiktaş'ın eski yöneticisi ve ünlü sunucu Ece Erken'in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, 27 Ocak'ta İstanbul Yeşilköy'de ortağı olduğu balık restoranında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Bakırköy 12'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmanın üçüncü gününde tutuklu 10 sanık duruşmaya getirilirken, tutuksuz sanıkların bir kısmı ve taraf avukatları duruşmada hazır bulundu. Müştekiler Mahmutyazıcıoğlu'nun ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu, Murat Bilmez ve Suphi Malgaz duruşmaya katıldı. 

"BİRÇOĞUNUN SABIKASI BELLİ" 

Duruşmada müşteki olarak ifade veren Mahmutyazıcıoğlu'nun ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu, "Bana bir telefon geldi Şafak'ın vurulduğu söylendi, inanamadım. Bizim ailemizde böyle vurulma olayları filan olmaz. Hastaneye gittik, bir süre sonra vefat ettiğini söylediler. Bu işin aslı astarı nedir diye baktığımızda, konunun 65 bin TL gibi bir mevzu yüzünden yaşandığını öğrendim, inanamadım. Burada iki gündür tabloyu izliyorum. Sanki en büyük suçlu Şafak'mış, burada melekler ordusu varmış gibi bir tablo çizildi. Bu mesele 65 bin TL meselesinden çıkmış. Şafak haksızlığa gelemezdi, korkusuzdu. Şafak haksızlık karşısında fazla bir tepki vermiş olabilir. Bence bu kişiler Şafak'ı korkutmak istedi ancak, korkmayınca yıldırmak için planlar yapıldı. Bugün üçüncü gün, iki gündür izliyorum. Belli ki bu olay yaşandığında herkes alkollüydü. Sanıklar görüntüleri daha sonra izledi. Onlardan duruşmada şöyle bir şey duymak istedim; 'Ya biz bir şey yaptık ama, nasıl yaptık bilemiyoruz, pişmanız.' Ama öyle bir üzüntü, pişmanlık da göremiyorum. Birçoğunun sabıkası belli. Gerçek suçluların tespit edilip en ağır şekilde cezalandırılmalarını istiyorum" dedi. 

MÜŞTEKİ SUPHİ MALGAZ: "SANIKLARDAN ŞİKAYETÇİ DEĞİLİM"

Şikaşetçi Suphi Malgaz ise duruşmadaki ifadesinde, "Kerem ile konuştuk ve dairenin satışı için anlaştık. Ben daireyi anlaştığımız miktardan fazlaya sattım. Daha sonra Gökhan beni aradı, 'Kardeşim sen bu işten 150 bin TL para kazanmışsın' dedi. Gökhan'a böyle bir durum olmadığını söyledim. Bu benim işim tabii ki para kazanacağım. Eski kiracım olan Kadir beni arayarak, 'Daire meselesi varmış oturup görüşelim' dedi. Sonunda 65 bin TL'yi bölüşeceğiz diye anlaştık. Ben göndereceğimi söyledim. Hiç bir sorun olmadan çıktık. Seccad, Şafak'ı aradı, 'Sen bize gider mi yaptın' dedi. Şafak'ta 'Öyle anladıysanız öyle olsun' dedi. Benim olayla alakam yoktur. Sanıklardan şikayetçi değilim. Bizim konumuz orada kapandı. Konu parayı aşmış. Ben Şafak'ı 3-4 yıldır tanıyorum, çok cesur çok delikanlı bir çocuktu, kimsenin desteğine ihtiyacı yoktu" dedi. 

''HER ŞEY YOLUNDA İSE KARDEŞİMİ NEDEN GÖRÜŞMEYE ÇAĞIRDI''

Bu sırada Celal Mahmutyazıcıoğlu, Suphi Malgaz'a soru sormak için söz aldı. Celal Mahmutyazıcıoğlu, "Ben anlamakta zorlanıyorum. Suphi Bey'in anlattığına göre hiçbir anlaşmazlık yok ise, her şey yolunda ise, o akşam neden benim kardeşimi o görüşmeye çağırdı?" diye sordu. Suphi Malgaz "Şafak, ben geleyim dedi" karşılığını verdi. Mahmutyazıcıoğlu bu cevap üzerine, "Size görüşme daveti geldiğinde siz Şafak ile birlikte miydiniz?" diye sordu. Suphi Malgaz ise "Biz birlikte oturuyorduk" dedi. 

''ŞAFAK MAHMUTYAZICIOĞLU İLE ALAATTİN ÇAKICI'NIN TANIŞIKLIĞI'' SORULDU

Sanık Serkan Dakman'ın avukat Engin Çelebi, Mahmutyazıcıoğlu'nun Alaattin Çakıcı ile tanışıklığı olduğuna ilişkin Celal Mahmutyazıcıoğlu'na soru yöneltti. Mahmutyazıcıoğlu ise "Eski tanışırlar, ilk müvekkilidir. Her gün cezaevine gider, gelirdi" dedi. 

Müşteki Celal Mahmutyazıcıoğlu, "Şafak'ın Alaattin Çakıcı'dan güç aldığını mı söylüyorsunuz?" sorusu üzerine Avukat Çelebi, "Bu hayat tarzından beslendiğini söylüyorum. Siz aynı varsayımlarla buradaki kişileri itham ediyorsunuz" cevabını verdi. 

ECE ERKEN BİR SONRAKİ CELSE İFADE VERECEK 

Ünlü sunucu Ece Erken'in avukatı, "Müvekkil üzüntüsünü yaşamaya devam etmektedir. Duruşmada da gördük, daha fazla dayanamadı, baygınlık geçirdi. Mazeretli sayılmasını talep ediyoruz. Gelecek celse hazır edeceğiz, şikayetçiyiz" şeklinde konuştu. 

"ECE’YE KALSA HERKES CEZA ALSIN" 

Tanık Fatih Sipahi duruşmada, "Ece’yi arkadaş ortamından tanıyorum. Bu olayla ilgili bir iki kez konuştuk. Beni aradığında telefonda ağlıyordu. Ece, 'Katilleri Sipahi saklıyor' diye sosyal medyada paylaşım yapmıştı. Paylaşımdan dolayı bana hakaret içeren mesajlar geldi. Ece, 'Bana ifade ver, senin ifaden çok önemli, seninle ilgili bir şey paylaşmam, seni aklarım' dedi. Bildiklerimi anlattığımı, yalan ifade vermeyeceğimi söyledim. Ece'ye kalsa herkes ceza alsın, ona göre ben de ceza almalıyım. Burada suçsuz olan insanlar da var" şeklinde konuştu.  

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!