banner2

Pelin Akil'e hakaret eden sosyal medya kullanıcısına ceza verildi!

Oyuncu Pelin Akil ve Anıl Altan çifti 2016 yılında birlikteliklerini evlilik ile taçlandırmıştı. İkiz çocuk annesi Belin Akil Altan'a sosyal medya üzerinden hakaret içerikli mesaj yollanması gerekçesiyle 2 yıl 4 aya kadar hapis talebiyle yargılanan Habip B., Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile alenen hakaret' suçundan adli para cezası verildi.

Magazin 08.09.2022, 12:31 08.09.2022, 12:36
Abone ol
Pelin Akil'e hakaret eden sosyal medya kullanıcısına ceza verildi!

Ben Bu Cihana Sığmazam'ın Firuze'si rolünde oynayacak olan Pelin Akil Altan'a takipçisi Habip B., 20 Mart 2021 tarihinde sosyal medya üzerinden hakaret ve küfür içerikli mesaj gönderdi. Oyuncu Akil, Habip B. hakkında suç duyurusunda bulunması sonrasında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından dava açılmıştı.

HAPİS CEZASI TALEP EDİLDİ

Tarafların uzlaşmadığını kaydeden savcılık, Habip B.’nin 'sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile alenen hakaret' suçundan 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılmasını talep etmişti.

SANIK SUÇLAMAYI REDDETTİ

Basit yargılama usulüyle görülen dava karara bağlandı. Anadolu 64. Asliye Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkan sanık Habip B., "Müştekiyi televizyon dizilerinden tanırım. Suça konu Instagram hesabı bana aittir. Bu hesabı 2020-2021 yılları arasında kullandım. Telefon hattımın değişmesi sebebiyle bu hesabı artık kullanmıyorum. Bahsi geçen mesajları ben atmadım. Kadınlara yönelik kesinlikle böyle sözler söylemem" diyerek suçlamayı kabul etmedi.

BİN 120 TL CEZA VERİLDİ

Mahkeme, sanık Habip B. hakkında 'Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile alenen hakaret' suçundan bin 120 TL adli para cezası verdi. Sanığın geçmişteki halini ve suç işleme konusundaki eğilimini göz önünde bulunduran mahkeme, sanığın tekrar suç işlemeyeceği kanaati oluşmadığından cezayı ertelemedi.

SORUMLULUK SANIĞA AİT

Mahkeme, sanığın savunmasında Instagram hesabının kendisine ait olduğunu ancak mesajı göndermediğini söylemişse de, sorumluluğun kendisine ait olduğunu, suçtan kurtulmaya yönelik savunmasına itibar edilmediğini, sanığın sözlerinin, müştekinin onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte olduğunu gerekçe gösterdi.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!