banner2

Oyuncu Rıza Akın hayatını kaybetti! Kötü haberi Menderes Samancılar duyurdu

Usta sinema oyuncusu Menderes Samancılar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile ünlü oyuncu Rıza Akın'ın yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Magazin 02.11.2022, 09:11
Abone ol
Oyuncu Rıza Akın hayatını kaybetti! Kötü haberi Menderes Samancılar duyurdu

Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle yoğun bakıma kaldırılan usta oyuncu Rıza Akın hayatını kaybetti. Rıza Akın'ın vefat haberini usta sinema oyuncusu Menderes Samancılar duyurdu.

''KARDEŞİM BEYİN KANAMASI GEÇİRDİ''

Usta sinema oyuncusu Menderes Samancılar, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Rıza Akın kardeşim beyin kanaması geçirdi. Ameliyattan çıktı, yoğun bakımda. Allah onu sevdiklerine bağışlasın. Kardeşim bunu da atlatacaktır. Sonuna kadar tüm doktorlarımıza inanıyor ve güveniyoruz" dedi.

''CANIM KARDEŞİM RIZA AKIN'I KAYBETTİK''

Menderes Samancılar, bu sabah yaptığı yeni paylaşımda Rıza Akın'ın hayatını kaybettiğini duyurdu. Menderes Samancılar, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı; ''Canım kardeşim Rıza Akın'ı kaybettik.''

RIZA AKIN KİMDİR?

1957 doğumlu Rıza Akın, oyunculuk hayatın Adana Halkevi'nde başladı ve profesyonel kariyerine Ankara Birlik Tiyatrosu'nda adım attı. İletişim eğitimi alan ve gazeteciliğe başlayan oyuncu, 1997 yılında Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğu'nu kurdu.

Oyuncu Kerr, Beyaz Gelinlik, Kardeş Payı, Bembeyaz, Kalp Yarası ve Ceviz Ağacı gibi yapımlarda rol aldı.

Rıza Akın, Nisan 2019'da Japon Miho Shimotashiro ile evlendi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!