banner2

Ölümden dönmüştü! Köpeğin suçu yok ben kaşındım

Arkadaşının köpeğinin saldırısına uğrayan manken Tuğba Altıntop’un yüzüne 50’den fazla dikiş atıldı. Arkadaşından şikayetçi olmayacağını söyleyen Altıntop 'Hayvanın suçu günahı yok, ben onun alanına girdim' dedi.

Magazin 10.09.2022, 11:31 10.09.2022, 17:19
Abone ol
Ölümden dönmüştü!  Köpeğin suçu yok ben kaşındım

Rafet El Roman’ın eski eşi manken Tuğba Altıntop, tatil için gittiği İstanbul Şile'de arkadaşının Akita cinsi köpeğinin saldırısına uğradı. Yüzüne 50’den fazla dikiş atılan manken yüzünde iz kalabileceğini söyledi. 

“Arkadaşımın köpeği yerde yatıyordu. Yanına gittim, sevdim okşadım. Eğilip yüzünü öpmek istedim. Bir anda yüzüme saldırdı. Kimse müdahale edemeden bıraktı, kenara çekildi. Olay 10 saniye içinde olup bitti. Yüzümün sol tarafı parçalandı. Hemen hastaneye gittik. Doktorlar yapabileceklerini yaptı ama ‘İz kalma ihtimali var’ dediler. Daha sonra deri nakli ya da hücre nakli yapılabileceğini söylediler.”

'HAYVANIN SUÇU GÜNAHI YOK'

Tuğba Altıntop, köpeğin sahibi olan arkadaşından şikayetçi olmadığını söyledi.

Şikâyetçi değilim, zaten ilgileniyor her şeyle. Akita cinsi köpekler böyle saldırgan  olabiliyor. Benim de daha önce bahçeli evimde Macar Rottweiler köpeğim vardı. Ama hiç böyle bir şey yaşamadık. Şimdi sitede oturduğum için Pomeranian Spitz cinsi bir köpek besliyorum. 

Başına gelen olayın hayvan sevgisini etkilemediğini söyleyen Altıntop “Bu vahim saldırı hayvanlara olan sevgimi etkilemedi ama bana ders oldu. Hata bendeydi, onun özgürlük alanına girdim. Hayvanın suçu günahı yok. Yanağını niye öpüyorum ki? Bugün benim ölüm haberimi de yazabilirdiniz, ben kaşındım. Hayvanları hep seveceğim ama artık karakterini bilmediğim, tanımadığım hayvanlara daha temkinli yaklaşacağım.” dedi. 

ÖMÜR GEDİK: OKULLARDA SEMİNER VERECEĞİZ


Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği (HAÇİKO) Başkanı Ömür Gedik ise konuyla ilgili açıklama yaparken hayvanlara nasıl yaklaşılması gerektiği konusunda eğitim vereceklerini söyledi.

“Tuğba’nın hayvansever olduğunu biliyordum, büyük geçmiş olsun. Vicdanlı, merhametli bir açıklama yapmış. Hep hayvanları suçlayacağımıza kendi davranışlarımıza bakmak zorundayız. Bu konuda biz dernek olarak bir çalışma yürütüyoruz. Okullarda hayvanlara nasıl yaklaşılması, nasıl iletişim kurulması gerektiğiyle ilgili seminerler vereceğiz.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!