O soru Fenerbahçelileri kızdırmıştı.. ATV'den Kim Milyoner Olmak İster açıklaması!

Kim Milyoner Olmak İster'in ekrana gelen son bölümünde sorulan Fenerbahçe-Galatasaray sorusu sosyal medyada olay yaratmıştı. ATV, konuyla ilgili bir açıklama metni yayınladı.

Magazin 11.01.2022, 10:05 11.01.2022, 10:18
Abone ol
O soru Fenerbahçelileri kızdırmıştı.. ATV'den Kim Milyoner Olmak İster açıklaması!

Kenan İmirzalıoğlu'nun sunuculuğunu yaptığı Kim Milyoner Olmak İster'in 9 Ocak 2022'de yayınlanan bölümünde "Galatasaray'ın Süper Kupa ve UEFA Kupası şampiyonluğu gibi başarılarıyla övünen arkadaşına sürekli 'Biz de sizi 6-0 yendik' diyerek karşılık veren biri muhtemelen hangi takımı tutmaktadır?" sorusu soruldu. Soru, sosyal medyada Fenerbahçelilerin büyük tepkisine neden oldu.

Olaya sessiz kalmayan ATV, sosyal medyadan bir açıklama metni yayınladı. Yayıncı kuruluş, yanlış anlama nedeniyle özür diledi. 

ATV'nin Twitter'dan yayınladığı açıklama şöyle:

"Kim Milyoner Olmak İster?" programı 2011 yılından bu yana yayın hayatına devam eden ve 977 bölümdür halkımızın takdirini kazanmış bir yarışma programıdır. Aileyi bir araya getirerek zaman zaman aile içinde tatlı rekabetleri ortaya çıkaran ve pek çok alanda seyircisini bilgilendiren yarışmamız bilginin, kültürün ve pek çok güncel konunun işlendiği bir içeriğe sahiptir.

9 Ocak 2022 tarihinde atv kanalında yayını gerçekleşen "Kim Milyoner Olmak İster?" adlı programda yayınlanan soru içeriğine karşı gelen tepkilerden ve konunun özellikle sosyal medyada saptırılmasından dolayı üzüntü duymaktayız.

atv, yayın ilkeleri gereği geçmişte olduğu gibi bugün de, tüm spor kulüplerine eşit mesafede durarak hiçbir zaman tek bir takımın tarafı olmamıştır. "Kim Milyoner Olmak İster?" adlı programda ülkemizin tüm spor kulüpleri ile ilgili soru içerikleri pek çok defa yer almıştır.

Gerek olimpiyat ve diğer alanlarda kazanılan uluslararası başarılar, gerekse ülkemizdeki takımlarımızın başarıları ve rekabetleri sık sık konu edilmiştir. Aynı şekilde ülkemizin muteber kulüplerinden olan Fenerbahçe Spor Kulübümüz ile ilgili yayınlanan sorularımızla bu kulübümüzü defalarca taltif etmiş ve başarılarından bahsetmiş bulunmaktayız.

Türkiye'nin en çok izlenen ve yayin çizgisi belli olan kanalı olarak, bu programda bahsi geçen soru herhangi bir kulübe karşı ya da sosyal medyada belirtildiği üzere alaycı bir ifade içermemekle birlikte bu şekilde algılanmasından dolayı üzüntü duyduğumuzu tekrar ifade etmek isteriz.

Bu programdaki içerikten rahatsız olan tüm taraftarlarımızın hassasiyetini anlıyor, bu yanlış anlamadan dolayı özür diliyor ve bu konuyu farklı platformlara çekerek kurumumuza zarar vermek isteyen kişileri kınıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!