banner2

Mustafa Keser'den Bülent Ersoy'a: Sanki karşısında marabası var!

Benzemez Kimse Bize programı geçtiğimiz günlerde yayından kaldırıldı. Bülent Ersoy'la ilgili açıklamalar yapacağını söyleyen Mustafa Keser, YouTube kanalında yaptığı açıklama ile olayların perde arkasını anlattı.

Magazin 05.10.2021, 11:18 05.10.2021, 13:00
Abone ol

Mustafa Keser ve Bülent Ersoy'un sunuculuğunu yaptığı 'Benzemez Kimse Bize' programı 2 bölümün ardından sonlandırıldı. Programa son verilmesinin ardından açıklama yapan Mustafa Keser, Bülent Ersoy'la ilgili olay yaratacak açıklamalar yapacağını söylemişti. YouTube kanalından bir video yayınlayan usta sanatçı, yaşananları anlattı.

"YANILDIĞIMI ANLADIM"

Mustafa Keser, yayınladığı videoda Bülent Ersoy'la ve yaşananlarla ilgili şöyle konuştu:

"Aslında başlangıçta bant yayını yapılması kararlaştırılmıştı. Fakat zuhur eden bir hadise nedeniyle çünkü ben zaten canlı yayına alışkınım o yüzden canlı yayın yapma kararı aldım. Başlar başlamaz olumlu görüşlerimin yanlış olduğunu yanıldığımı anladım. Ama başlamışız sözleşmemiz var, ona uymak durumundayız, programı götürmeye çalıştım.

"SEN KİMSİN ULAN?"

Programın yapım ekibinin canlı yayını Mustafa Keser'in yürütmesini ve toparlamasını istediğini anlatan Keser, "Bu şekilde başladık 1. programda o kadar fazla toz kalkmadı ama ikinci programda yani karşısında sanki hizmetçisi var, marabası var gibi hitap ediyor bana. Ben kendisinden 6-7 yaş büyük bir adamım. Bana ordan 'Keser' diye bağırıyor. Kimsin ulan sen bana o şekilde bağırıyorsun? Arkasından 'kürdo' diye seslendi. Şu terbiyesizliğe bakar mısın? Bir de oturduğu yerden 'Keser'i çağırdım bakmadı' diyor. Keser senin babanın uşağı mı?

"SES FALAN KALMAMIŞ, REZALET OKUYOR"

Sanatçı, Bülent Ersoy'un yönetmene dahil ekipte herkese bağırarak, saygısızca davrandığını aktardı. Keser, "Sosyal medyada vokaller Bülent Hanım'a uyamıyor yazmışsınız. Uyamayan Bülent Hanım. Ses mes kalmamış, rezalet bir okuyuş. Sizler musiki bilmiyorsunuz zannediyorsunuz ki vokaller bilmiyor. Okuyamayan o.

"SES PROFESÖRÜYMÜŞ!"

Yıllar boyunca Bülent Ersoy'un sanatıyla ilgili bir durum yok. Şununla sevgili oldu, bununla sevgili oldu, hep bu mevzular. Sanatla ilgili bir şey yok, çünkü sanat diye bir şey yok. Ses profesörüymüş! Ses profesörü diye bir unvan mı var? 

"DİVA KADIN SANATÇIYA DENİR"

Gelelim Diva meselesine. Diva'nın kelime anlamı sanat dallarında, mesleğinde üst düzey olarak bilgi, beceri ve donanıma sahip kadın sanatçılara denir. Olay bu. Diva şarkıcı kadın sanatçıdır, böyle süperstar falan değil. Müzeyyen Senar, Nesrin Sipahi, İnci Çayırlı.. Bunlar varken divalık sana mı kaldı? Diva kadın sanatçıya deniyor. Buna dikkatinizi çekeyim. 

"HADİ ORADAN"

Ses tonu, erkek tonuyla okuyor. Çalgıdaki erkeklerin okuduğu sesten okuyor. Hem de sesi zaten erkek sesi. Zeki Müren gitmiş de yerine o gelmiş. Hadi oradan be! Zeki Müren'in yanında senin esamen okunur mu? Seni sekize katlayacak divalar var. Kendini bir halt zannediyorsun. Bunlar sana diva falan diye diye sen de kendini öyle zannetmeye başladın.

"BÜLENT ERSOY'U SEVEN BİR KİŞİ BİLE YOK"

Zaten şahsiyetiyle, sahne arkası o şirretlikleri, çirkeflikleriyle millete bıkkınlık getirmiş artık. Bugüne kadar kendisine eşlik etmiş müzisyenlerden birkaçına sorun bakalım. Gidin araştırın. Bülent Ersoy'u seven, beğenen bir arkadaşa rastlayamazsınız. Niye çalışıyorlar? Ekmek parası işte."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!