banner2

Mucizevi diyetin sırrı ortaya çıktı! Ünlü oyuncu Pelih Karahan 1 ayda 8 kilo birden verdi

Bu sezon Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde rol alan Pelin Karahan, son günlerde yenilediği imajıyla gündeme geldi. Hem fit vücudu hem güzelliğiyle dikkat çeken oyuncunun sağlıklı ve fit vücudunun sırrı herkesi şaşırttı.

Magazin 25.04.2022, 16:14
Abone ol
Mucizevi diyetin sırrı ortaya çıktı! Ünlü oyuncu Pelih Karahan 1 ayda 8 kilo birden verdi

Kavak Yelleri'nde canlandırdığı Aslı rolüyle büyük çıkış yakalayan Pelin Karahan, oyunculuk performansının yanı sıra güzelliği, fit vücudu, yaşam stili ve giyimiyle sık sık adından söz ettiriyor. Özellikle fit görünümüyle dikkat çeken oyuncunun sağlıklı olmasının sırrı merak ediliyor. 

Pelin Karahan, sporun hayatında önemli bir yere sahip olduğunu ve beslenmesine çok önem verdiğinin altını çiziyor. 2 çocuk annesi olan oyuncu, diyet yapmak yerine yediklerine dikkat etmeyi tercih ettiğini belirtiyor. 

Ancak oyuncu, son zamanlarda beslenme tarzını değiştirerek ketojenik diyet uygulamaya başladığını 1,5 ayda 8 kilo vererek 49 kiloya düştüğünü anlattı. Karahan, fit vücudunun sırrının beslenme ve spor olduğunu söyledi.

KETOJENİK DİYET NEDİR?

Ketojenik diyet, düşük karbonhidrat, yüksek yağ içeriğine sahiptir. Yapılan birçok araştırma, ketojenik diyetin kilo vermenin yanı sıra kanser, diyabet, epilepsi gibi hastalıklara da faydalı olabileceğini gösteriyor. Ancak ketojenik beslenme programı kişiye özel olarak düzenleniyor ve yapılmadan önce mutlaka bir uzmana danışmak gerekiyor.

Diyet, karbonhidrat alımını büyük ölçüde azaltarak yağ oranını artırmayı hedefliyor. Karbonhidrat azalması vücudu ketoz ismi verilen metabolik duruma sokuyor. Bu durum gerçekleştiğinde de vücut yağ yakma konusunda çok verimli hale geliyor. Keto diyet aynı zamanda insülin ve kan şekeri seviyelerinde de önemli düşüşler sağlayabiliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!