banner2

Masterchef Somer Sivrioğlu kimdir, nerelidir? Somer Şefin eşi kim? Somer Şef boşandı mı?

Sevilen program MasterChef'in jüri üyesi Somer Şef kimdir, nereli? Somer Sivrioğlu kaç yaşında, evli mi? Somer Şef hakkında her şey haberimizde...

Magazin 10.08.2021, 04:29 27.12.2021, 00:42
Abone ol
Masterchef Somer Sivrioğlu kimdir, nerelidir? Somer Şefin eşi kim? Somer Şef boşandı mı?

TV8 ekranlarının sevilen programı MasterChef'in üç jürisinden biri olan Somer Şef'in soyadı Sivrioğlu'dur. Türk işletmeci, sunucu ve şef Somer Sivrioğlu 25 Mayıs 1971 tarihinde İstanbul'un Kadıköy ilçesinde doğdu. Ünlü şef aslen Eskişehirli. Somer Sivrioğlu mesleğinin temellerini restoran ve bar işletmeciliği yapan annesinin yanında çalışmaya başlayarak attı. Ünlü Şef Somer Sivrioğlu Bilkent Üniversitesi'nde Turizm ve Otelcilik bölümünü bitirdi. Somer Şef 1995 yılında yüksek lisans yapma amacıyla Avustralya'ya gittti ve yüksek lisansını tamamladıktan sonra bir süre orada kaldı.

SOMER ŞEFİN RESTORANI NEREDE?

Yüksek lisans yapmak için gittiği Avustralya'ya yerleşme kararı veren fenomen şef Sydney'de bulunan ünlü restoran Wagamama'nın operasyon müdürlüğünü üstlendi. Ardından 2008 yılında Sydney'de yaşayan kuzeniyle birlikte kendi restoranını açtı. Somer Şef, Türk restoranı olarak açılan mekana ''Efendy'' ismini verdi ve bu restoran Türk yemeklerinin markası haline geldi. Somer Sivrioğlu 2016 yılında açılan ikinci restoranına ''Anason'' ismini verdi.

SOMER SİVRİOĞLU'NUN İŞ HAYATI

Somer Sivrioğlu alanında takip edilen bir şeftir. Sivrioğlu'nun Avustralyalı yazar David Dale ile yazdığı  "Anatolia: Adventures in Turkish Cooking" isimli bir kitabı ve çeşitli ödülleri vardır. ''Lezzete Yolculuk'' isimli bir radyo programı sunan Sivrioğlu'nun aynı zamanda köşe yazıları da bulunmakta. Ünlü şef daha önce MasterChef Avustralya'da misafir jürilik yaptı. Daha sonra 1 Eylül 2018 tarihinde Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV8 kanalında yayın hayatına başlayan MasterChef Türkiye isimli programda Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna ile çalışmaya başladı.

MASTERCHEF SOMER SİVRİOĞLU EVLİ Mİ? ÇOCUĞU VAR MI?

Somer Sivrioğlu'nun 2001 yılında hayatını birleştirdiği Aslı Sencer ile evliliğinden Deniz ve Derin isimlerinde bir kız bir erkek çocuğu oldu. Sivrioğlu, işlerinin finans kısmını yöneten ve aynı zamanda iş arkadaşı olan eşiyle boşanmak için 2019 yılında dava açmıştı. Dava Aralık 2021'de sonuçlandı ve 20 yıllık çift anlaşmalı olarak boşandı.

MASTERCHEF SOMER ŞEFİN ÖDÜLLERİ

2010 Yılında İç Batı'daki En iyi Türk Restoranı Ödülü
2010 ve 2011 Yıllarında RCNSW Mükemmellik Ödülü
İç Batı'nın En İyi Restoranı Ödülü
2013 Yılında Yerel İşletme Ödülü
GQ Türkiye Ödül Töreni'nde Yılın Şefi Ödülü

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!