Masterchef Mehmet Yalçınkaya kimdir, Mehmet Şef kaç yaşında mesleğe başladı? Mehmet şef eline ne oldu?

Sevilen programın jürisi Masterchef Mehmet Yalçınkaya kimdir, kaç yaşında? Mehmet şef evli mi? Masterchef Mehmet Şef kitabı, restoranı! Detaylar haberimizin devamında...

Magazin 21.07.2022, 15:44 21.07.2022, 16:05
Abone ol
Masterchef Mehmet Yalçınkaya kimdir, Mehmet Şef kaç yaşında mesleğe başladı? Mehmet şef eline ne oldu?

TV8 ekranlarında yayınlanan lezzet programı MasterChef'in dobra jürisi Mehmet Şef 21 Ocak 1974 tarihinde lezzet şehri Bolu'da dünyaya geldi. 1988 Yılında ortaöğrenimini bitirdiğinde çalışma hayatına atıldı. 2004 Yılında İstanbul Yemek Akademisi'nde eğitime başladı ve insan anatomisi ile sindirim sistemi üzerine yoğunlaştı.

MEHMET YALÇINKAYA'NIN MESLEKİ KARİYERİ

Mehmet Yalçınkaya Türkiye'nin üst düzey mutfaklarında yetişirken ünlü Amerikan gurme dergisi 2005 yılında Mehmet Şefe yer verdi. Amerika'nın ''Culinary'' dergisinde biyografisi paylaşılarak kendisinden ''Trend Chef'' olarak bahsedildi ve spesiyalleri yayımlandı. 2008'de Almanya'da gerçekleşen IKA/Olympiade der Köche A kategorisinde Türkiye'ye dünya üçüncülüğünü getirdi. Mehmet Yalçınkaya, Türk mutfağı üzerine yaptığı birçok çalışmada farklı ödüller, sertifikalar ve madalyalar kazandı. Ünlü şef, çalışmaları ve tecrübeleri sonucu, farklı tatların buluşması anlamına gelen “Fusion Mutfak” akımının Türkiye'deki öncülerinden oldu. Mehmet Şef, 2008 yılında kendisinin kurduğu EUROTURKCHEFS CULINARY TEAM ismindeki, uluslararası yarışmalara katılan takımın kaptanlığını üstlendi. Berlin Film Festivali gibi uluslararası organizasyonların şefliğini yaptı. 2012 Yılında Türkiye Aşçılar Federasyonu'nda Dünya Aşçılar Olimpiyatlarında dünya ikinciliğini elde etti. 2018 Yılında TÜRES tarafından düzenlenen Türkiye Lezzet Ödülleri'nde halk oylamasında yüz binlerce kişiden oy alarak En İyi Şef Ödülü'nü elde etti.

MASTERCHEF MEHMET ŞEF PROGRAMDAN AYRILDI MI?

Katar, Almanya, Yunanistan ve daha birçok ükede farklı kültürlerde Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü görevini üstlenen MasterChef Mehmet Yalçınkaya,. 2018 Yılından bugüne Acun Ilıcalı'nın kanalı TV8'deki Masterchef programında Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu ile birlikte şef jüri olarak yer alıyor. Ünlü Şef Mehmet Yalçınkaya'nın bir süredir Masterchef programından ayrılacağı konuşulsa da şuan için herhangi bir açıklama bulunmamakta.

MEHMET ŞEF EVLİ Mİ?

Babacan tavırlarıyla ve dobra tarzıyla izleyicinin sevgisini kazanan Mehmet Yalçınkaya evli ve üç çocuk babasıdır. Emre ve Utkan isminde iki oğlu, Sude isminde de bir kızı vardır. Mehmet Şefin eşi sosyal medyadan uzak kalmayı tercih etse de kızları Sude Yalçınkaya'nın youtube kanalı var. Ünlü şef yer yer kızının Youtube kanalına konuk oluyor ve kızı babasıyla çektiği eğlenceli tarif videolarını izleyici ile buluşturuyor.

MEHMET YALÇINKAYA ELİNE NE OLDU?

MasterChef programında söylenen bilgiye göre Mehmet Şef, mutfakta geçirdiği bir kaza sonucu sol elinin 3 parmağını kaybetmiş. Mehmet Şef’in parmaklarını kıyma makinesine kaptırdığı söyleniyor.

MEHMET YALÇINKAYA'NIN RESTORANI NEREDE?

Mehmet Şef bugüne kadarki tüm tecrübelerini bir araya getirerek Ouzo Roof Restaurant isminde bir mekan açtı. Geleneksel Türk mutfağına modern yorumlar yaptığı mekan, İstanbul/Kadıköy'de.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!