banner2

Masterchef Danilo Zanna kimdir, nerelidir? Danilo şef boşandı mı?

MasterChef programının fenomen şefi Danilo Zanna kimdir, nerelidir? Danilo Şefin eşi kimdir? Ünlü şef Danilo Zanna hakkında tüm merak edilenler haberimizde...

Magazin 09.08.2021, 19:05 27.12.2021, 00:40
Abone ol
Masterchef Danilo Zanna kimdir, nerelidir? Danilo şef boşandı mı?

Birçoğumuzun MasterChef programından tanıdığı Danilo Zanna, 15 Nisan 1982 tarihinde İtalya'nın Prato şehrinde doğdu. Ailesinden gelen bir meslek olan aşçılıkta İtalyan mutfağı üzerine yoğunlaştı. Londra'da yaşadığı kısa dönemde farklı mutfaklarla tanıştı. Üç kardeşten en küçüğü olan Zanna, şuanda evli ve bir çocuk babası.

DANİLO ZANNA TÜRKİYE'YE NASIL YERLEŞTİ?

Danilo Zanna bir seyahati sırasında Giresunlu eşi Tuğçe Demirbilek ile tanıştı. Eşiyle tanıştıktan sonra Türkiye'ye yerleşen ünlü şef, birliktelik dönemlerinde ilişkiyi uzaktan yönettiklerinden bahsetmişti. Masterchef Danilo Zanna, 2012 yılında Tuğçe Demirbilek ile hayatını birleştirdikten sonra tamamen Türkiye'ye yerleşti. Çift, oğulları Zeno Tibet Zanna'yı 2013 yılında kucağına aldı.

MASTERCHEF DANİLO ZANNA'NIN KARİYERİ

İtalya'daki aile restoranlarında mutfak kariyerine başlayan ünlü şef, Gastronomi bölümünü tamamladı. Gastronomi eğitimini ailesinden gelen yetenekle harmanlayan şef, ünlü İtalyan şeflerle çalıştı. Türkiye'ye yerleştikten sonra İtalyan ve Türk mutfaklarından oluşan bir restoran açtı. Ardından ''Zahide ile Yetiş Hayata'' programıyla televizyon kariyerine başladı. İstanbul Culinary Enstitute’de İtalyan yemekleri workshopları hazırlayan şef, aynı zamanda gastronomi öğrencilerine danışmanlık yaptı. 2019 Yılında Masterchef programında Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu ile birlikte jüri olarak yer almaya başladı.

DANİLO ZANNA BOŞANDI MI?

Danilo Zanna uzun zamandır evli olduğu ve bir çocuğunun olduğu Tuğçe Demirbilek ile tek celsede boşandı.

MASTERCHEF DANİLO ZANNA'NIN YER ALDIĞI PROGRAMLAR

Derya’nın Dünyası
İtalyan İşi
Elin Oğlu
Aşk Zamanı
İyi Fikir
Görümce
Lezzetin Şarkısı
Lezzet Akademisi
MasterChef

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!