Kuruluş Osman ekibinden Burak Özçivit hakkında suç duyurusu

Kuruluş Osman set çalışanları, başrol oyuncusu Burak Özçivit'in kendilerine küfür içerikli sözler söylediğini iddia ederek oyuncu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Magazin 16.10.2021, 12:08 16.10.2021, 12:28
Abone ol
Kuruluş Osman ekibinden Burak Özçivit hakkında suç duyurusu

Kuruluş Osman dizisinin başrol oyuncusu Burak Özçivit, hakkında yapılan suç duyurusu ile gündeme geldi. Dizinin set çalışanları, Özçivit'in Beykoz Riva'da 8 Aralık 2020 tarihinde yapılan çekimleri sırasında kendilerine hakaret ve küfür içerikli sözler sarf ettiğini öne sürerek oyuncu hakkında suç duyurusunda bulundu.

"ASLA KÜFÜR VE HAKARET ETMEDİM"

Soruşturma kapsamında ifade veren Özçivit, "Set ortamının stresli olduğu doğrudur ama ağzımdan asla küfür ve hakaret çıkmamıştır. Bu küfürleri edebilecek bir kişi olmadığımı da beni yakınen tanıyan herkes bilir" dedi.

"KÜFÜRLERİ DUYUNCA ŞOKA GİRDİLER"

Dizi setinde kamera asistanı olarak çalışan müştekilerden A.Ö., "Olay günü ben de çalışıyordum. Dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit, içinde bulunduğu çadırdan çıkarak biz set görevlilerinin olduğu yere doğru, tek tek gözlerimizin içine bakarak küfür etti. Sonra seti terk etti. Hemen geri döndü ve aynı küfürleri bir daha söyledi. Set çalışanları Burak Özçivit’in ettiği küfürleri duyunca şoka girdiler ve kimse ağzını açıp tek bir kelime bile söylemedi." dedi.

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı, Burak Özçivit hakkında "Birden fazla kişiye yönelik alenen hakaret" suçundan soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında ifadesi alınan oyuncu, müştekiyi dizinin set ekibinde olmasından ötürü tanıdığını belirterek küfür iddialarını reddetti.

"KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL"

Müştekiler ve yapımcı firma arasında anlaşmazlıklar yaşandığını söyleyen Özçivit, "Bu kişiler, ihtilafların çözümü için benim ismimi bu olaya dahil ederek yapımcı firmayı zor durumda bırakmayı amaçlıyor. Set ortamında yüze yakın kişi vardır. Şirketle anlaşmazlıkları olan tarafın amacı, benim üzerimden olduğunu iddia ettikleri alacaklarını almaktır. Dolayısıyla beyanları inandırıcı ve kabul edilebilir değildir." ifadelerini kullandı.

Savcılık, dosyayı Uzlaştırma Bürosu'na gönderdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!