Kansere yakalandığı ortaya çıkan Billur Kalkavan'dan ilk açıklama! 'Covid oldum, kanseri öğrendim'

Hamdi Alkan'ın dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ünlü oyuncu Billur Kalkavan'ın kansere yakalandığı ortaya çıkmıştı. Koronavirüs geçirdikten sonra akciğer kanseri olduğunu öğrenen Kalkavan ilk kez konuştu.

Magazin 24.05.2022, 09:11 24.05.2022, 10:43
Abone ol
Kansere yakalandığı ortaya çıkan Billur Kalkavan'dan ilk açıklama! 'Covid oldum, kanseri öğrendim'

Ünlü oyuncu Billur Kalkavan'dan dün sevenlerini üzen bir haber geldi. Hamdi Alkan'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Kalkavan'ın akciğer kanserine yakalandığı ve 1.5 aydır tedavi gördüğü ortaya çıktı. Oyuncu, hastalık süreci hakkında açıklamalarda bulundu.

"COVİD OLMASAM KANSERİ GEÇ FARK EDECEKTİK"

Kalkavan, Ocak ayında Covid'e yakalandığını ve ayakta atlattığını belirterek "Ama sonrasında nefesimde bir sıkıntı oldu. Nefes alırken içim sıkışıyordu. Oysa ben sigara bile içmem. Hatta nezle dahi olmazdım. ‘COVID hasar bırakıyor’ diyorlardı, ben de öyle sandım. Doktora gittim ve bir film çekildi. Süreç öyle başladı. Ameliyat yerine kemoterapiyi uygun gördüler. Şimdi üçüncü kemoterapiyi alacağım. Tedavi sürecim çok iyi gidiyor. Koç Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi oluyorum. Bir anlamda koronaya müteşekkirim, hastalanmasam belki de kanseri çok daha geç fark edecektik." dedi.

"BU YENİ BİR BAŞLANGIÇ"

Süreci "yeni bir başlangıç" olarak gördüğünü söyleyen Billur Kalkavan, "Bende de hata vardı, kendimi ihmal etmiştim. Ama bu benim için yeniden doğuş, yeni bir başlangıç. Kendimi doktorlarıma emanet ettim. İnsanlara da tavsiyem, internete girip bakmasınlar, hekimlere güvensinler." ifadelerini kullandı.

"ARAMAYIN, MESAJ ATIN"

Hamdi Alkan ile olan fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşan Kalkavan, "Bugün Hamdi Alkan'ım ziyaretime geldi ve izin istedi 'paylaşabilir miyim' diye. Beni bu kadar sevdiğinizi bilmiyordum. Valla çok mutlu oldum Allah razı olsun. Ben fotoğrafı biraz düzelttim ama kusura bakmayın. Bir ricam var 'lütfen aramayın mesaj atın, çok yoruluyorum." notunu yazdı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!