banner2

Jehan Barbur kimdir,nereli? Jehan Barbur'un annesi neden vefat etti?

Müzisyen Jehan Barbur'un annesi hayatını kaybetti. Jehan Barbur'un hayatı ve annesinin ölüm nedeni merak ediliyor. Peki Jehan Barbur kimdir, nereli? Jehan Barbur'un annesi neden öldü? Detaylar...

Magazin 23.09.2021, 14:07 23.09.2021, 15:12
Abone ol
Jehan Barbur kimdir,nereli? Jehan Barbur'un annesi neden vefat etti?

Jehan Barbur'un uzun süredir hastalıkla mücadele eden annesi Müryel Barbur yaşamını yitirdi. "Jehan Barbur kimdir, nereli?", "Jehan Barbur'un annesi neden vefat etti?" soruları merak edilmeye başlandı. Peki Jehan Barbur kimdir, nereli? Jehan Barbur'un annesi Müryel Barbur'un ölüm nedeni ne? Detaylar haberimizde...

JEHAN BARBUR KİMDİR,NERELİ?

12 Nisan 1980 tarihinde Lübnan, Beyrut'ta doğan Jehan Barbur, Arap asıllı Türk şarkıcı ve yazardır. Ailesi sanatçı 2 yaşındayken Lübnan'dan İskenderun'a göç etmiştir. Çocukluğunu İskenderun'da geçiren Barbur, üniversite eğitimi için 1998'de Ankara'ya gitmiştir.

Barbur, 2002 yılında Ankara'da Bilkent Üniversitesi İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Üniversitede eğitim gördüğü sırada tiyatro ve müzikle amatör olarak ilgilenmiştir. 2002'de İstanbul'a taşınan Barbur, 2004-2009 yılları arasında farklı gruplarda vokalistlik yaptı. Gökten Üç Elma Düştü, Gece Sesleri, Adını Feriha Koydum, İffet gibi birçok yapımın müzik sözlerini yazdı ve söyledi.

Evinde amatör bir stüdyo kurduktan sonra şarkı sözleri yazmaya devam etti. Bir arkadaşı aracılığıyla usta isim Bülent Ortaçgil ile tanıştı. Ortaçgil, sanatçının demo kayıtlarını dinledikten sonra onu albüm çıkarması için teşvik etti.

Barbur, ilk albümü olan "Uyan"ı 2009 yılında piyasaya sürdü.

Barbur, sinema ve tiyatro yapımlarının müziklerine imza atmıştır. "Şems! Unutma!" oyununun müziklerini bestelemiştir. Oyun,11. Direklerarası Tiyatro Seyirci Ödülleri kapsamında 'En İyi Özgün Müzik' kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

JEHAN BARBUR ALBÜMLERİ

 • Uyan - 2009
 • Hayat - 2010
 • Sarı - 2012
 • Sizler Hiç Yokken - 2014
 • Evim Neresi - 2017
 • Ürkerek Söylerim - 2019

JEHAN BARBUR SİNGLE'LARI

 • Kendine Zaman Ver - 2014
 • İki Keklik - 2019 
 • Kusura Bakmasınlar - 2019 
 • Yok/Yetinemedim - 2020
 • Olanlar Oldu - 2021 

JEHAN BARBUR'UN ANNESİ ÖLÜM NEDENİ

Jehan Barbur, annesinin vefat haberini sosyal medyadan duyurdu. Sanatçı paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Canımın parçası annem Hoşça kal… Uzun süredir verdiğimiz mücadele ruhunun bugün huzura kavuşmasıyla son buldu. Başka türlü bir uğurlama tercih ederdik. Fakat pandemi sebebiyle kilise ayini ve cenaze törenimiz sadece aile arasında olacaktır. Taziyelerinizi 25 Eylül saat 14:30-20:30 arası açık havada bir araya gelebilme imkanı sunduğundan, sevgili annemin İskenderun’daki kafesi Flör Cafe’de kabul edebileceğiz. Covid-19 sebebiyle aile evimiz taziyeye açık olamayacaktır. Son üç yıldır yanımızda olan herkese teşekkür ederiz. Bu acıdan uzak olmanız dileğimle. Jehan."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!