İlhan İrem'in eşi Hansu İrem eşinin vasiyetini açıkladı! İşte cenaze töreninin detayları

Bir süredir böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gören 67 yaşındaki sanatçı, Acıbadem Maslak Hastanesinde hayata gözlerini yumdu. İlhan İrem'in eşi Hansu İrem, sanatçının üç vasiyeti olduğunu açıkladı. Öte yandan İlhan İrem'in cenaze töreninin detayları da belli oldu.

Magazin 29.07.2022, 10:32 29.07.2022, 19:40
Abone ol
İlhan İrem'in eşi Hansu İrem eşinin vasiyetini açıkladı! İşte cenaze töreninin detayları

Uzun bir zamandır böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gören Türk müziğinin 67 yaşındaki usta sanatçısı İlhan İrem, Acıbadem Maslak Hastanesinde hayatını kaybetti.

İLHAN İREM'İN EŞİ VASİYETİNİ AÇIKLADI

2016 yılında böbrek yetmezliği teşhisi konan ve zaman zaman diyalize bağlanan İlhan İrem'in eşi Hansu İrem, sanatçının üç vasiyeti olduğunu açıklarken şu ifadeleri kullandı; ''Tabutunun Türk bayrağına sarılmasını istemişti. Atatürk Kültür Merkezi’nde bir tören yapılmasını istiyordu. Bir diğer vasiyeti de Aşiyan Mezarlığı’nda toprağa verilmekti''

 

CENAZE TÖRENİNİN AYRINTILARI BELLİ OLDU

Hansu İrem, vasiyetin yerine getirilmesi için çalışmaları başlatan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yle töreni cumartesi gününe planladıklarını ifade etti.

Usta sanatçının cumartesi günü son yolculuğuna uğurlanması bekleniyor.

UNUTULMAZ ESERLERE İMZA ATTI

67 yaşında hayata gözlerini yuman İlhan İrem, "Dua", "Uçun Kuşlar Uçun", "Anlasana", "Sürgün Gibi Masallarda" ve "Olanlar Olmuş" gibi unutulmaz eserlerin de aralarında olduğu çok sayıda şarkıya imza atan müzisyen ve şarkı sözü yazarıydı.

EUROVİSİON FİNALİNE KATILMIŞTI

Eurovision 1988 finaline katılan İlhan İrem, 13 Şubat'ta "Yurtta Barış Dünyada Barış" başlıklı parçayı okumuştu.


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!