banner2

Halil Sezai'ye verilen hapis cezası belli oldu

İstanbul Tuzla'da sahne aldığı mekanda komşusu Hüseyin Meriç'e yönelik söylediği sözler nedeniyle yargılanan ünlü şarkıcı Halil Sezai, 4 ay 25 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Magazin 24.11.2022, 14:33 24.11.2022, 16:51
Abone ol
Halil Sezai'ye verilen hapis cezası belli oldu

Mahkeme, İstanbul'un Tuzla ilçesinde sahne aldığı mekanda komşusu Hüseyin Meriç'e yönelik söylediği sözler nedeniyle yargılanan Halil Sezai hakkında kararını açıkladı. 

Anadolu 33. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya sanık Halil Sezai Paracıkoğlu ve Hüseyin Meriç katıldı. Duruşmada taraf avukatları hazır bulundu.

"HAKARET ETMEK İSTEMEDİM"

Anadolu 33. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada savunma Halil Sezai Paracıkoğlu "Olay tarihinde bir konserim vardı. Konsere başlamadan önce gelen dinleyicilerimle kısa bir konuşma yaparım. O günde dinleyicilerimle konuşma yaptım. Müşteki ile aramızda önceki bir olaydan kaynaklı husumet bulunmaktadır. Aramızdaki olay yargı aşamasına taşınmıştı. Bu olaydan bahsederken dinleyicilerimden biri 'boş ver abi' şeklinde konuştu. Bende dinleyicime cevap verdim. Amacım hakaret etmek değildi. Suçsuzum beraatimi talep ederim" ifadelerini kullandı.

Halil Sezai: Tacizlere altı ay katlanabildim, sonra olanlar oldu! - Medya  Tilkisi - Haber, Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler

''SANIKTAN ŞİKAYETÇİYİM''

Duruşmada söz alan Hüseyin Meriç, ise yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; "Sanık bu olay öncesinde de bana yönelik sosyal medya üzerinden bazı eylemleri oldu. Ben bu olayı çevremden duydum. Sanıktan şikâyetçiyim" 

Halil Sezai'den suç duyurusu: Kamuoyuna karşı rencide ediliyorum

HAPİS CEZASI BELLİ OLDU

Kararını açıklayan mahkeme Halil Sezai hakkında 'Hakaret' suçundan 4 ay 25 gün hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

"ÇOK ŞEY SÖYLEMEK İSTERİM AMA BANA AYSAK VAR"

Duruşma sonrasında konuşan ünlü şarkıcı Halil Sezai, "1 sene önce konserde bir konuşmamdan dolayı 'hakaret' davası açıldı. Biz bu durumlara alıştık. Çünkü bir şiir yazıyorum 'Yok beni tehdit etti'. Klip çekiyorum 'Beni öldürmeye teşebbüs etti'. Bir şarkı sözü paylaşıyorum dava oluyor. Gelip gidiyoruz işte. Aslında çok fazla şey söylemek isterim ama bana yasak var, söyleyemiyorum. Araştırmanızı öneririm. Bu insan kimdir. Normal şartlarda basit alelade bir komşu olarak bahsedilen bu İranlı iş adamının kimlerle çalıştığı, aile hayatını, nasıl bir insan olduğu, aslında ne kadar yansıtıldığı, tam tersi bir insan olduğunu araştırın lütfen. Ben zamanı geldiğinde açıklayacağım zaten" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!