banner2

Gülgün Feyman kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Spiker ve sunucu olarak tanıdığımız Gülgün Feyman kimdir, nereli ve kaç yaşında? Gülgün Feyman evli mi, çocukları kim? Tüm detaylar haberimizde...

Magazin 23.08.2021, 15:36 23.08.2021, 16:09
Abone ol
Gülgün Feyman kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Vatandaşlar sık sık programlara katılan Gülgün Feyman'ın biyografisini merak etmeye başladı. Peki, Gülgün Feyman kimdir, nereli ve kaç yaşında? Gülgün Feyman hayatı ve biyografisi! Gülgün Feyman kimdir? İşte sorularınızın cevapları...

GÜLGÜN FEYMAN KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Ekranların tanınan yüzü Gülgün Feyman  1958 yılında Ankara'da doğdu. Albay bir babanın kızı olan Feyman, lisans öğrenimini Atatürk Üniversitesi'nde tamamladı. Televizyonculuğa ise ilk olarak Erzurum Radyo ve Televizyonu'nda başladığı göreviyle adım attı. Daha sonra Erzurum'dan Ankara Radyosu'ndaki görevine başlamak üzere Ankara'ya tayin oldu. Bir süre, Türk Müziği programı olan Hoş Sada isimli programın sunuculuğunu yaptı. Ardından Ümit Aktan ile beraber İyi Haftalar Türkiye isimli sabah programını sunmaya başadı ve bu işi 4 sene devam etti. Daha sonra haber merkezinde çalışmaya başladı.

 

Uzun yıllar TRT'de ekranlarında gördüğümüz Gülgün Feyman TRT haber spikerliğinden sonra  1990 yılında özel televizyon kanallarının kurulmasıyla birlikte Star TV, Show TV, tekrar Star TV, BRT, Flash TV gibi önemli kanallarda da spikerlik mesleğini icra etti. Feyman, İstanbul Kadıköy'de bulunan Kuşdili Eğitim Merkezi'nde diksiyon eğitimi vermektedir. Bir taraftan öğretmenlik de yapan Feyman, Beykent Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu'nda da kısa bir dönem ders verdikten sonra İstanbul Aydın Üniversitesi'nde deers vermeye başladı ve hala devam etmekte. Kanal T'de haber spikerliği yapan Gülgün Feyman kısa bir süre önce bu görevinden de ayrıldı ve Kanal 99'da Kanal 99 Ana Haber'i sunmaya başladı. 2012'de Meltem TV'de Faruk Karatay ile birlikte haberi sunuculuğu yapmaya devam etti. Günümüze gelindiğinde ise Gülgün Feyman Ulusal Kanal Ana Haber Bültenini sunmaya devam etmekte. Feyman 2015 yılında yapılan milletvekilleri seçimlerinde Vatan Partisi tarafından Kocaeli'de 2. sıradan aday olarak gösterildi ve böylece siyasi bir kimlik olarak da karşımıza çıkmaya başladı.

GÜLGÜN FEYMAN EVLİ Mİ? ÇOCUKLARI KİM?

Gülgün Feyman ikinci evliliğini 12 Mayıs 2010 tarihinde Tayfun Budak ile yaptı. Gülgün Feyman’ın doktor olan eşi Tayfun Budak Antalya Side Anadolu Hastanesinde görev yapıyor. Çiftin Can ve Deniz isimlerinde iki oğlu var.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!