Güldür Güldür Bakan Nebati skeci yayınlanacak! Show TV'den gündeme oturan açıklama

Show TV'de ekrana gelen Güldür Güldür programında Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin canlandırıldığı skecin yayınlanmaması sosyal medyada tartışma konusu olmuş, sansür uygulandığı iddia edilmişti. Show TV yönetiminden konuyla ilgili açıklama geldi.

Magazin 10.05.2022, 12:55 10.05.2022, 13:17
Abone ol
Güldür Güldür Bakan Nebati skeci yayınlanacak! Show TV'den gündeme oturan açıklama

Güldür Güldür programının yeni bölüm tanıtımında Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin canlandırıldığı bir skeç yer almış ancak programda skece yer verilmemişti. Bu durum sosyal medyada tartışmalara neden olurken, sansür uygulandığı öne sürülmüştü.

Twitter'da Nureddin Nebati skecinin AK Parti baskısı ve kanal yönetiminin müdahalesi sonucu yayınlanmadığı iddia edilmişti. Hatta CHP Milletvekili Engin Özkoç, "Güldür Güldür Show’un dün akşam yayınlanacağı duyurulan Nureddin Nebati skeci sansürlendi." şeklinde paylaşımda bulunmuştu. Ancak olayla ilgili gerçek ortaya çıktı.

Fatih Altaylı, bugün kaleme aldığı köşe yazısında Show TV üst düzey yetkili ile görüşmesine yer verdi. 

"SANSÜR İDDİALARINI ŞAŞKINLIKLA İZLEDİ"

Altaylı, "Kanalın en üst yöneticisi, sansür iddialarını şaşkınlıkla izliyordu. Çünkü ortada bir sansür yoktu." ifadelerini kullandı. Yazının devamında kanal yöneticisinin şu açıklaması yer aldı:

"Bunu Güldür Güldür’ün yapımcılarından da teyit edebilirsiniz, bu program içinde siyasi skeçler olmasından da rahatsızlık duymadık. Tam aksine, siyasi hicivin unutulduğu bir ülkede bu geleneğin sürmesini istedik. Bugüne kadar da bir tekine bile dokunmadık. Bir tekini bile çıkarmadık. Sizin de tanıdıklarınız arayıp sorabilirsiniz.

BAYRAM HAFTASI NEDENİYLE YAYINLANMADI

Ancak tanıtımı yayınladığımız skeç bu hafta yayınlanmadı. Doğru. Ama bu sansürden değil. Tek nedeni bayram haftası olması. Bayram haftası olduğu için ratingler genel olarak düşüktü ve biz de iyi bir skeci ratinglerin ve buna bağlı olarak reklam gelirlerinin daha yüksek olacağı önümüzdeki hafta yayınlanmasını doğru bulduk.

"BAKANIN BİLE GÜLECEĞİ KADAR KOMİK"

Bugüne kadar çok da ağır eleştiri içeren skeçleri yayınlamış bir kanal olarak, adı geçen bakanın bile güleceği kadar komik olan bir skeci yayınlamamak aklımızdan bile geçmedi.

Eğer böyle bir şeyden çekinse idik, siyasi skeç baştan istemez, bu skecin de bu kadar uzun bir tanıtımını yayınlamazdık. Hem bu kadar geniş bir tanıtım yapıp hem de sansür uygulayacak kadar da şuursuz değiliz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!