banner2

Futbolcu Özer Hurmacı eşini darp etmekten para cezasına çarptırıldı

Futbolcu Özer Hurmacı ile eşi Mihriban Hurmacı'nın birbirlerini darp ettikleri iddiasıyla yargılandığı davada mahkeme Özer Hurmacı'yı 'basit yaralama' suçundan 10 bin 800 lira adli para cezasına çarptırdı.

Magazin 21.09.2022, 13:17 21.09.2022, 15:08
Abone ol
Futbolcu Özer Hurmacı eşini darp etmekten para cezasına çarptırıldı

Futbolcu Özer Hurmacı ile eşi Mihriban Hurmacı'nın karşılıklı olarak açtığı darp davasında karar verildi. Mahkeme, Özer Hurmacı'yı 'basit yaralama' suçundan 10 bin 800 lira adli para cezasına çarptırırken Mihriban Hurmacı tüm suçlardan beraat etti.

Yeniden boşanma davaları devam eden ve birbirlerini darp ettiklerini iddia eden futbolcu Özer Hurmacı ile eşi Mihriban Hurmacı'nın yargılandığı dava karara bağlandı. İstanbul 15. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, müşteki sanıklar Özer Hurmacı ile Mihriban Hurmacı'nın avukatları hazır bulundu.

Duruşmada esasa ilişkin beyanda bulunan müşteki sanık Mihriban Hurmacı'nın avukatı, Sanık Özer duruşmada tarafların avukatları esasa ilişkin beyanlarında, müvekkillerinin beraatlarını ve karşı tarafın ise cezalandırılmasını talep etti.

BASİT YARALAMA SUÇUNDAN 10 BİN 800 LİRA PARA CEZASI

Alınan savunma ve beyanların ardından kararını açıklayan mahkeme, Mihriban Hurmacı'nın raporundaki bulguların fazlalığı da dikkate alınarak, Özer Hurmacı'yı 'basit yaralama' suçundan 10 bin 800 lira adli para cezasına çarptırdı. Mahkeme 'tehdit' suçundan, kesin ve inandırıcı bir delil elde edilemediği gerekçesiyle Özer Hurmacı'nın beraatına karar verdi.

MİHRİBAN HURMACI TÜM SUÇLARDAN BERAAT ETTİ

Mahkeme, Mihriban Hurmacı'nın ise üzerine atılı 'basit yaralama', 'tehdit' ve 'hakaret' suçlarından yine kesin ve inandırıcı bir delil elde edilemediği gerekçeleriyle beraatına hükmetti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Mihriban Hurmacı'nın 'basit yaralama', 'hakaret' ve 'tehdit' suçlarından 1 yıl 3 aydan 5 yıl 6 aya, Özer Hurmacı'nın ise 'basit yaralama' ve 'tehdit' suçlarından 1 yıldan 3 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!