banner2

Fransız model Marine el Himer Müslüman oldu Kabe'yi tavaf etti

Müslüman olduğunu ilan eden Fransız model ve reality show yıldızı Marine el Himer, Instagram hesabından, tesettürlü şekilde Kabe'yi tavaf ettiği görüntüleri paylaştı.

Magazin 05.11.2022, 14:37 05.11.2022, 16:43
Abone ol
Fransız model Marine el Himer Müslüman oldu Kabe'yi tavaf etti

Podyumların aranılan modeliyken Müslümanlığı seçen Fransız model ve reality show yıldızı Marine el Himer, İslamiyet'i seçtiğini "Bu anlar hayatımın en güzel günlerini gösteriyor." şeklinde açıklama yaptı. Manevi yolculuğa çıkan El Himer, bu süreçte kendisine destek olan hayranlarına teşekkürlerini iletti.

KABE'Yİ TAVAF ETTİ

Fransız model El Himer, Instagram hesabından, tesettürlü şekilde Kabe'yi tavaf ettiği görsellerle bir camide kelimeişehadet getirdiğine ilişkin video paylaşırken şu açıklamayı yaptı; "Bu anlar hayatımın en güzel günlerini gösteriyor." 

KALBİNİ VE RUHUNU DİNLEDİ

Başka bir dine geçmenin utanılacak bir şey olmadığını belirten Himer, aklı, kalbi ve ruhunun mutabakatı neticesinde İslam'ı seçtiğini vurguladı.

''SİMASI NURLANDI''

Hayranları, Fransız modelin paylaşımının altına çok sayıda yorum yaptı. Fransız modelin hayranları, bu haberden memnuniyet duyduklarını belirtirken "el Himer'in simasının nurlandığına" ilişkin yorumlar yaptı. Bir hayranı da "Bende Kur'an-ı Kerim'i tekrar tekrar okuma aşkı uyandırdın." ifadesini kullandı.

AİLE KÖKENİ FAS'TAN GELİYOR

Oceane adındaki ikiz kız kardeşi ve Gauthier isminde bir erkek kardeşi olan el Himer'in 1993'te Fransa'da doğsa da ailesinin kökeninin Fas'tan geldiği belirtiliyor.

Fransız basınında, el Himer'in üvey babasının yanında yetiştiği, uzun süre gerçek babası ve kökenlerinin nereden geldiğine ilişkin araştırmalar yaptığı, bu süreçte İslamiyet ile tanışarak Müslüman olduğu ifade ediliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!