banner2

Fatma Girik'in ölümünde şoke eden bir iddia daha! Hesabından milyonlarca lira çekildi

Fatma Girik'in kardeşi Günay Girik, ablasının hastanede ihmal nedeniyle koronavirüse yakalandığını iddia ederek dava açmıştı. Günay Girik'in avukatı Akın Centilmen, usta oyuncunun vefatından sonra hesabından 2 milyon lira çekildiğini belirtti.

Magazin 12.02.2022, 15:24 12.02.2022, 15:52
Abone ol
Fatma Girik'in ölümünde şoke eden bir iddia daha! Hesabından milyonlarca lira çekildi

Yeşilçam'ın usta oyuncularından Fatma Girik'in kardeşi Günay Girik, ablasının hastanede ihmal sonucu öldüğünü iddia etmiş, hem tedavi gördüğü hastaneye hem yeğeni Ahu Turanlı'ya dava açmıştı. Cumhuriyet'in haberine göre, Günay Girik'in avukatı Akın Centilmen, oyuncunun vefatından sonra hesabından yüklü miktarda para çekildiğini öne sürdü.

"HESABIN KONTROLÜ İÇİN YETKİLER VERİLMİŞ"

Centilmen, dava açıldıktan sonra Fatma Girik'in banka hesaplarının kontrol edilmesi için talepte bulunduklarını belirterek ''27'sinde Fatma Hanım'ı defnettik. 27'sinden sonra suç duyurusunda bulunduk ve bir yandan da mallara tedbir konulsun istedik. Ahu Hanım, 'Biz evimizdeyiz, acımızı yaşıyoruz. Kimseyle konuşmak istemiyoruz'' dedi. Ama sonradan öğrendik ki, ayın 31'inde Ahu Hanım İstanbul'a gitmiş. 2019-2020 yıllarında Fatma Hanım, Ahu Hanım'a hesabının kontrolü için bazı yetkiler vermiş'' diye konuştu.

"İKİ MİLYON LİRA ÇEKİLMİŞ"

Durumun peşine düşeceklerini söyleyen Centilmen, bir bankanın İstanbul Beyoğlu'ndaki şubesinden iki milyon lira çekildiğini ancak şimdilik kendisine gönderilen belgenin ıslak imzalı olmadığını kaydetti.

Centilmen, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Defnettikten dört gün sonra, bir insan evladı gidip de hesaptan iki milyon TL çeker mi? Halbuki o anda bakıcının yanında olduğu belli. O anda ondan sorumlu insan kim? Oradaki insanlar şahit. İsim vermemekle birlikte, bazı insanlar bu davada tanık olacaklar. Bu insanlar, 'Arkadaşımız, göz göre göre ihmale kurban gitti' diyorlar."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!