banner2

Farah Zeynep Abdullah, Yılmaz Güney'in ailesi tarafından dava ediliyor: Kanuni haklarımızı kullanacağız 

Ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah, ölüm yıldönümünde anılan Yılmaz Güney'e; "Sinemamızın kadın döven erkeği" dedi. Yılmaz Güney'in ailesi, Güney için oyuncu Farah Zeynep Abdullah'a dava açıyor.

Magazin 14.09.2023, 17:11 14.09.2023, 18:38
Abone ol
Farah Zeynep Abdullah, Yılmaz Güney'in ailesi tarafından dava ediliyor: Kanuni haklarımızı kullanacağız 

Son olarak Bihter filminde başrol oynayan Farah Zeynep Abdullah, Yılmaz Güney'in ölüm yıldönümü için yapılan bir paylaşıma yorum yaptı.

Abdullah'ın, "Sinemamızın en iyi yürüyen erkeği, kadın döven, şiddet türleri açısından zengin ve etkili silah kullanan diyelim" yorumuna sinirlenen Güney'in ailesi dava açıyor.

YASAL HAKLARINI KULLANACAKLAR

Ünlü oyuncunun ağabeyiyle ilgili yorumuna sinirlenen Güzide Pütün, "Bu değersiz sözler kimseye prim yaptırmaz. Yılmaz Güney kadınlara saygılı, gençlere önem veren biriydi" diyerek tepki gösterdi.

Güney'in avukatı da, Farah Zeynep Abdullah ve karalama kampanyasına dahil olan kişilere karşı yasal haklarını kullanacaklarını ifade etti.

NE OLMUŞTU?

Kanal D ekranlarında yayın hayatına başlayan Dilek Taşı dizisindeki "Yılmaz" karakteriyle birlikte Yılmaz Güney de gündem oldu.

Dizideki Yılmaz karakterinin Yılmaz Güney'e benzetilmesinin ardından ölüm yıldönümünde de unutulmadı. Güney'in ölüm yıl dönümünde yazar Murathan Mungan sosyal medya hesabından "Yılmaz Güney'in ölümünün 37. yılı. İyi bir yönetmen, iyi bir oyuncu, iyi bir senarist olmasının yanı sıra sinemamızın en iyi yürüyen erkeğiydi. Bir daha kimse onun gibi boynunu hafifçe yana kırarak hüzünle bakarken içimizin en ücra yerine dokunamadı" diye bir paylaşım yaptı.

Mungan'ın paylaşımına yanıt veren Farah Zeynep Abdullah, "Sinemamızın en iyi yürüyen erkeği ve kadın döven ve şiddet türleri açısından zengin ve etkili silah kullanan diyelim" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!