Ekrem İmamoğlu'ndan desteğini çeken Fazıl Say'ın babası Ahmet Say hayatını kaybetti

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun skandalları sonrası verdiği desteği çeken piyanist ve besteci Fazıl Say'ın gündemden düşmüyordu. Say'ın 86 yaşındaki babası Ahmet Say yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Magazin 10.05.2022, 21:12 11.05.2022, 01:45
Abone ol
Ekrem İmamoğlu'ndan desteğini çeken Fazıl Say'ın babası Ahmet Say hayatını kaybetti

Piyanist Fazıl Say babasının vefat haberini Twitter hesabından paylaştı.

Fazıl Say paylaşımında, "Babamı kaybettik. Üzüntüm sonsuz. Ahmet Say, Türkiye'nin en değerli aydınlarından biriydi, tüm müzik ve edebiyat çevresinin de başı sağ olsun. 86 yıllık ömründe ne çok eser bıraktı. Ve çok özel çok güzel bir baba oğul ilişkisidir, son anına kadar. Başımız sağ olsun…" sözlerini kullandı.

İmamoğlu'nun Karadeniz gezisine tepki gösteren Say, CHP'li medya balonunun gözünden düştüğünü belirterek şöyle konuşmuştu:

KAR FİYASKOSUNDA BİLE DESTEK VERMİŞTİ

''Ekrem İmamoğlu'nun özellikle ikinci seçiminde tüm imkanlarımla destek verdim. İmamoğlu'nu herkesin eleştirdiği konularda bile desteğimi esirgemedim. Hatırlarsanız kar yağdı hayat kilitlendi İstanbul'da... O konu da bile azar işittim. Yakınları bile bunu doğru bulmuyordu.

"ADAY DEĞİLKEN MİTİNG YAPMASINI YADIRGADIM"

Son yaşanan olaylarda ben de hepimiz gibi şaşkınım. Cumhurbaşkanı adayı değilken neden başka şehirlerde miting yapar diye yadırgadım. Bunu basın ordusuyla yapmasını yadırgadım. Yanında taşıdığı insanları yadırgadım. Büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Ekrem İmamoğlu'nu savunmuş biri olarak hesap verme durumu yaşattı bana. Ben de mağdur edildim kusura bakmasın.

"SONRA AYAR VERMEYE KALKTI"

Dolayısıyla toplumlardan af diliyorum, pişmanlığımı da söylemek istiyorum. Ondan sonra vız gelir tırıs gider, akıllı olun diyerek topluma ayar vermeye kalktı. Hiç hoş olmadı. Gözümden düştüğünü belirtmek istiyorum. Bu benim kişisel görüşüm. Lütfen bunu anlayın.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!