banner2

Dilara Gönder kimdir, kaç yaşında? Dilara Gönder'in yeni kanalı Show TV mi?

Dilara Gönder kimdir, kaç yaşında ve nereli? Dilara Gönder Show Ana Haber sunucusu mu oldu? Ünlü spiker ile ilgili tüm detaylar haberimizde...

Magazin 19.08.2021, 18:04 19.08.2021, 18:20
Abone ol
Dilara Gönder kimdir, kaç yaşında? Dilara Gönder'in yeni kanalı Show TV mi?

Show TV Ana Haber sunucusu değişti. 7 Yılı aşkın süredir Show TV ekranlarında sunucu olan Ece Üner, ayrılma kararı alınca yeni Show TV  Ana Haber sunucusu Dilara Gönder oldu. Bunun ardından Dilara Gönder'in kim olduğu izleyicilerde merak uyandırdı. Dilara Gönder'in hayatını sizler için araştırdık...

DİLARA GÖNDER KİMDİR?

Show TV ekranlarının yeni sunucusu Dilara Gönder 17 Haziran 1983 tarihinde doğdu. Herrenberg doğumlu olan sunucu, İzmir Bornova Anadolu Lisesi'ni tamamlamasının ardından Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü'nü kazandı ve lisans eğitimini burada tamamladı.

2007'de Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen 19. Genç İletişimciler Yarışması'na okul radyosunda hazırlanan program "DinleBul" ile katıldı ve program, radyo dalında birincilik ödülü aldı.

Sunuculuk hayatına ilk olarak Fenerbahçe TV'de "MusicBox" adlı programı sunarak başladı. 2007 Yılına kadar Fenerbahçe TV'deki görevine devam etti. 2007 Yılında Lig TV'ye geçti ve 2,5 sene burada çalışmaya devam etti.

TRT'de Formula 1 yarışlarını yerinde takip etme görevini icra eden Dilara Gönder, 2010 yılına gelindiğinde NTV Spor'a geçti. NTV Spor'da Zor İşler, Yeter ki İste ve Lingo programlarının sunuculuğunu üstlendi.

2014'te "Ne Diyosun" adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil oldu. Sil Baştan isimli dizide "Gizem Dereli" rolüne hayat verdi. TRT 1'de yayınlanan "Baba Candır" ol aldı.
2017 yılında izleyiciyle buluşan Box'un Yıldızları programını sundu.

Daha önce TRT, NTV Spor, Haber Global gibi kanallarda karşımıza çıkan Dilara Gönder, artık Show TV Ana Haberlerini sunacak.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!