banner2

Defne Samyeli kimdir, kaç yaşında? Defne Samyeli'nin kızları...

Eski haber spikeri Defne Samyeli kimdir, kaç yaşında ve nereli? Defne Samyeli'nin kızları ve sevgilisi kim? İşte ünlü isim hakkında tüm detaylar...

Magazin 15.08.2021, 17:57 16.08.2021, 10:53
Abone ol
Defne Samyeli kimdir, kaç yaşında? Defne Samyeli'nin kızları...

Spiker olarak taıdığımız Defne Samyeli, 17 Mart 1972 tarihinde İstanbul’da Kasımpaşa Deniz Hastanesi’nde doğdu. Aslen Malatya’lı olan Samyeli’nin anne ismi Sendegül, baba ismi ise Haluk'tur. Tanınan ismin babası Amiral Haluk Samyeli, Defne Samyeli 13 yaşındayken vefat etti.
Sühan isminde bir erkek kardeşi olan Defne Samyeli, henüz çocukken TRT İstanbul Rasyosu’nun çocuk kadrosuna girdi. Nişantaşı Anadolu Lisesi’ni üçüncü olarak tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü’ne girdi ancak katıldığı yarışmalar nedeniyle devam edemedi. Yıllar sonra yatay geçiş yaparak girdiği İş İdaresi bölümünü tamamladı. 24 Nisan 1991 tarihinde katıldığı İnter Star’ın güzellik yarışmasında “Türkiye üçüncü güzeli” oldu. Daha sonra Senegal’de yapılan Avrupa Güzellik Yarışması’nda dördüncü sıradaydı ancak yarışmanın birincisi bir nedenden dolayı elendikten sonra Defne Samyeli üçüncülüğe yükseldi.

DEFNE SAMYELİ NASIL SPİKER OLDU?

İnter Star ekranlarında “Youngstar Galaxy” ismindeki gençlik programı, ardından “Salı Pazarı” isimli program ile sunuculuk hayatına adım attı. 1991 yılında Magic Box kanalındaki “İyi Günler Türkiye” ile daha da tanınır hale geldi. Bu programda Samyeli'ye Ümit Aktan eşlik etti. Daha sonra onu herkesin tanımaya başlayacağı Kanal D ana haber bülteninde haber sunuculuğu yapmaya başladı. Yine o dönemde Milliyet Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptı. Ardından Show TV ana haber editörlüğü, sunuculuğu ve Güneş Gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptı.

Kendisine konuk olan Melih Kibar ile 1994 yılında Tek Başına isimli bir alnüm yaptı. Çalışma hayatının yanında müzikten vazgeçmeyen Defne Samyeli, bu alanlarda önemli isimlerden ders almaya başladı. Türkiye'deki usta isimlerin yanında New York’ta Broadway yıldızlarını çalıştıran bir müzisyen ve oyuncu koçu Bruce Kolb’tan yıllarca şan dersi aldı. Bulduğu her fırsatta yurtdışında müzikal şov izleyen Samyeli Evita ve Aida gibi bazı şovların şarkı ve librettolarını ezbere bilmektedir.

1994 yılında Show Tv’de “Show’da Show” adlı bir eğlence programı yaptı. 1997 yılında Show TV'den Kanal D’ye transfer oldu. Ardından “Şakalamaca” adlı programı sunduktan sonra “Gecenin İçinden” adlı haber programını sunmaya başladı. Bu program Samyeli'yi fenomen haline getirecekti. Gecenin İçinden programının editörlüğünü de üstlenen Defne Samyeli, 1999 Yılının Ekim ayında Kanal D’nin “anchorwoman”ı olarak izleyiciyle buluştu. Bu program sayesinde iki yıl boyunca Dünyanın En İyi İkinci Anchor’ı seçildi. Ünlü ismin uluslararası New York TV Festivals'da aldığı ödülleri de vardır.

2000 yılında rahim kanserine yakalanan Samyeli, bir tedavi sürecinin ardından iyileşti.Tedavinin sonrasında Amerika'ya giderek ameliyat oldu. Amerika dönüşü Kanal D ekranında görevinin başına döndü. İki yıl sonra 2002 yıluında Show TV’ye transfer oldu. Ancak 2008 yılında Ali Kırca ekibiyle beraber Show TV ile anlaşınca işinden oldu. Defne Samyeli yıllar sonra verdiği bir röportajda son ana kadar Ali Kırca ile yapılan anlaşmadan haberi olmadığını söyledi. 2010 Yılında bir süre ATV’de yayınlanan “Defne Her şey Bambaşka" isimli programı sunmaya başladı. Daha sonra A Haber'de A3 haber kuşağını sundu.

DEFNE SAMYELİ'NİN OYNADIĞI DİZİLER

Defne Samyeli, 2013 yılında bambaşka bir sektöre geçiş yaparak Fox Tv’de yayınlanan “Babam Sınıfta Kaldı” adlı dizide yer aldı. Yeni alanında da başarıyı yakalayan Samyeli, 2015 Yılında Kurtlar Vadisi Pusu dizisine katıldı. 2020 Yılında son olarak Sol Yanım isimli dizide Asena karakterine hayat verdi.

DEFNE SAMYELİ'NİN KIZLARI, ESKİ EŞİ VE SEVGİLİSİ

Defne Samyeli ve mimar olan Eren Talu 29 Haziran 1995 tarihinde hayatlarını birleştirdi. 2009 Yılında Samyeli boşanma davası açtı. Evlendikten 16 yıl sonra evliliğini 2011 yılında sonlandıran çiftin, Deren ve Derin adlarında iki kız çocuğu var. İlk kızı Deren’i 1996 yılında Las Vegas’ta dünyaya getiren Defne Samyeli'nin ikinci kızı Derin 2003 yılında doğdu. Defne Samyeli, 2013 yılında siyasetçi Hüsamettin Özkan’ın eski damadı Emre Alkin ile nişanlandı. Geçtiğimiz yıllarda ise Cem Yılmaz ile birlikteliğe başlayan Defne Samyeli çok geçmeden ilişkisini noktaladı.

DEFNE SAMYELİ'NİN SOSYAL MEDYA HESAPLARI

Twitter: tweetingdefne

Instagram: defnesamyeli

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!