banner2

Cübbeli Ahmet Hoca'dan patronlara çağrı: Cami yaptıracağına işçilerin maaşına zam yap!

Cübbeli Ahmet Hoca, patronlara anlamlı bir çağrıda bulundu: İşverenler asgari ücretle yetinmemeli. Cami yaptırıp her sene hacca gideceklerine işçilerin maaşına zam yapıp onları sevindirmeliler.

Magazin 15.12.2021, 14:12 15.12.2021, 14:39
Abone ol

Nükteli vaazlarıyla milyonların ilgisini çeken Cübbeli Ahmet Hoca (Ahmet Mahmut Ünlü), son sohbetinde verdiği mesajlarla asgari ücret tartışmalarına yeni bir boyut kazandırdı. 

Hayırsever patronlara seslenen Ünlü Hoca, ölmüşlere rahmet için tek vesilenin cami yaptırmak olmadığını belirterek, asgari ücretle çalışan işçilerin maaşlarına zam yaparak da en önemli hayırlardan birine vesile olunacağını dile getirdi. 

"Gidiyor cami yaptırıyor 'anamın hayratı için', gidiyor köprü yaptırıyor 'babamın hayratı için'... ama yanında çalıştırdıklarının ücretini vermiyor ya... Senin ananın-babanın ruhuna hayrat gider mi kardeşim ya! Sen burada kul hakkına giriyorsun. Önce işçinin teri kurumadan ücretini vereceksin" diyen Ünlü, patronların 'devletin belirlediği asgari ücretle yetinmesini' sert şekilde eleştirdi. Ünlü şunları söyledi:

YAP ONUN MAAŞINI 4 BİN 5 BİN...

"Yapma o hayırları kardeşim! Senin işçine verme mecburiyetin olan asgari ücret 2 bin 400 ise ver ona 5 bin, al de ki '2 bin 600 de benden'... O 2 bin 600'ü de hayrına, ananın-babanın ruhuna gönder. (Her yer) Cami dolu, çeşme dolu... Sen dışarıda hayrat yapayım, gösteriş yapayım deme, önce yanında çalıştırdığına bak. 'Ben hakkını veriyorum, ücretini veriyorum, hükümetin mecbur ettiği ücreti veriyorum' deme... Hükümetin mecbur ettiği ücretle geçinebilir mi bu (işçi)?"

"Maalesef, Müslüman işadamları, namazlı abdestli, hacı efendiler, 'senede 5 kere umreye gidiyorum' diyor... Uçağı var, yatı var, katı var. El insaf ya... Asgari ücretle bu işçi ya... En büyük hayır! Yap onun maaşını 4 bin 5 bin... Asgari ücretin üzerine ne koyarsan, 'ben buna mecbur değildim, hayrıma yapıyorum' dersin en azından. O zaman yanındaki işçilerin de anan-baban için dua edecektir."
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!