banner2

Bülent Ersoy: Ekibim için servetim pahasına mücadele edeceğim

Bir konser için KKTC'ye giden ve PCR testleri sahte çıkan Bülent Ersoy'un orkestrası tutuklandı. Ersoy, tüm serveti pahasına hukuki savaş vereceğini söyledi.

Magazin 01.10.2021, 09:53 01.10.2021, 10:39
Abone ol
Bülent Ersoy: Ekibim için servetim pahasına mücadele edeceğim

Bülent Ersoy'un 21 kişilik orkestrası hakkında sahte PCR testi nedeniyle KKTC'de soruşturma başlatılmış ve ülkeden çıkışları yasaklanmıştı. 21 müzisyen, dün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bülent Ersoy, bu kararın ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

"SERVETİMİ ORTAYA DÖKECEĞİM"

"Ekibimi elimden aldılar. Maddi kaybım var. Onun yeri dolar ama manen ne yapacağız?" diyen Ersoy, "O çocukları kelepçeli gördüm ya, servetimi ortaya dökeceğim ve bu işin sonuna kadar gideceğim. Otele dava açıyorum. Maddi-manevi ne gerekiyorsa yapacağım. Avukatıma gidiyorum ne gerekiyorsa yapacağım" ifadelerini kullandı.

"ADALET KİŞİYE GÖRE Mİ DEĞİŞİYOR"

Sanatçı, sahte PCR testinin sorumlularının otel yöneticileri olduğunu belirterek açıklamasına şöyle devam etti:

"Adalet herkes içindir. Adalet karşısında herkes eşittir. Peki o zaman Kıbrıs’a benimle konser vermeye giden 21 müzisyen dostlarımın ellerine tutuşturulan sahte PCR raporu alan adı geçen otelin sayın genel müdürü Süleyman Bey’in ve bu raporları tanzim eden hatır gönül ve kazanç için sahtekârlık yapan sayın doktor hemşire ve hastanenin onayladığı resmi belgeleri tanzim ve tebliğ eden kişilerin hiç mi suçları yoktu da ada içerisinde elleri kollarını sallayarak ortalarda yüzsüzce dolaşıyorlar ve serbestler.

Benim ekmek parası için hayat savaşı veren sevgili arkadaşlarım bugün elleri kelepçeli bir şekilde hapse atıldı. Sizin adanızda adalet kişilere göre değişim mi gösteriyor?"

"EN İYİ AVUKATLARI GÖREVLENDİRDİM"

Ekibine elinden geldiği kadar yardım edeceğini ifade eden Ersoy, "Türkiye’nin en iyi avukatlarını görevlendirdim. O adı geçen otelin genel müdürü Süleyman beyefendi, o hastanenin doktoru ve o koskoca hastanenin yargılanmaları için gereken hukuki savaşı tüm servetim pahasına vereceğim." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!