banner2

Beyazıt Öztürk mahkemelik oldu! Mal varlığına el konulması istendi

Beyazıt Öztürk, organizasyonlarını yapması için anlaştığı Riba Events ile olan sözleşmesini iptal edince mahkemelik oldu. Firma, Öztürk'ün mal varlıklarına el konulmasını istedi.

Magazin 15.12.2021, 16:04 15.12.2021, 16:19
Abone ol
Beyazıt Öztürk mahkemelik oldu! Mal varlığına el konulması istendi

Beyazıt Öztürk, sahne programlarının düzenlenmesi, sponsorluk ve reklam işleriyle ilgili Riba Events ile sözleşme imzaladı. Sözleşmeye göre 2022 yılının sonuna kadar şovmeni Riba Events temsil edecek, Öztürk de firmaya yüzde 20 ödeme yapacaktı.

Ancak Öztürk'ün sözleşme şartlarına uymadığı iddia edildi. Ünlü şovmen firmayla sözleşmesini tek taraflı olan sonlandırarak Egetürk firmasıyla 'Beyaz Show Live' programı için 480 bin euroluk anlaşma imzaladı. Olayın ardından Öztürk, firma ile davalık oldu.

'BELİRSİZ ALACAK DAVASI' AÇTILAR

Firmanın mahkemeye sunduğu dilekçede Beyazıt Öztürk'ün sözleşmede yer alan yüzde 20'lik payı vermemek için firmayı saf dışı bıraktığı ve Egetürk firmasıyla anlaştığı belirtildi. Riba Events, 2022 sonuna kadar sözleşme bulunmasına rağmen sözleşmeyi haksız olarak fesheden şovmene belirsiz alacak davası açtı.

"MAL VARLIĞINA EL KONULSUN" TALEBİ

Dilekçede alacağın tespit edilmesi için Beyazıt Öztürk'ün Egetürk firması ile yaptığı anlaşma ücretinin belirlenmesi gerektiği belirtilirken, şovmen ve yakınlarının banka hesaplarının incelenmesi istendi. Ayrıca alacağın tehlikeye girmemesi için Öztürk'ün taşınır ve taşınmaz mal varlığına el konulması talep edildi.

MAHKEMEDEN RET KARARI GELDİ

Beyazıt Öztürk'ün avukatları tarafından mahkemeye karşı dilekçe sunuldu. Öztürk'ün Riba Events ile yetkileri azaltılmış bir yetki belgesi imzalandığı anlatıldı. Dilekçede ayrıca aldatıcı beyanlarla mahkemenin yanıltılmaya çalışıldığı belirtilirken, firmanın taleplerinin reddedilmesi istendi. İki dilekçeyi inceleyen mahkeme, şovmenin mal varlığına el konulması talebini reddetti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!