banner2

Beşinci ameliyatına giren Seren Serengil'den önemli gelişme! Doktoru canlı yayında açıkladı

Zayıflamak için geçirdiği operasyonların ardından Dumping Sendromu'na yakalanan ve organları iflasın eşiğine gelen Seren Serengil, cuma günü ameliyat olmuştu. Doktor Alper Çelik, sunucunun sağlık durumuyla ilgili son bilgileri paylaştı.

Magazin 20.12.2021, 14:33 20.12.2021, 14:51
Abone ol
Beşinci ameliyatına giren Seren Serengil'den önemli gelişme! Doktoru canlı yayında açıkladı

Ünlü sunucu Seren Serengil, mide küçültme ameliyatından sonra zor günler geçirmiş, 43.5 kiloya kadar düşmüştü. Organları iflas etme noktasına gelen ve kemik erimesi başlayan Serengil, cuma sabahı riskli bir ameliyata girdi. Sunucunun doktoru Alper Çelik, Söylemezsem Olmaz canlı yayınında Serengil'in sağlık durumuyla ilgili açıklamada bulundu.

"ORGANLARI BİRBİRİNE YAPIŞMIŞ"

Serengil'in genel sağlık durumunun çok iyi olduğunu ve eve gidecek duruma geldiğini söyleyen Çelik, "Bu bizim için de kendisi için de çok zordu. İnce bağırsakların büyük bir kısmı devre dışı bırakılmış. Bu sebeple organları birbirine yapışmış. Hastamızın bünyesinden dolayı da alt mideyi bulamadık. İnce bağırsakları tekrar aktif hâle gelecek. Birkaç ay içerisinde kemik erimesi duracak. Hatta birkaç hafta içerisinde metabolizması düzene girecek." dedi.

"HER ŞEY YOLUNA GİRECEK"

Alper Çelik, ameliyatın çok riskli olduğuna dikkat çekerek Seren Serengil'in sağlıklı beslenmesi gerektiğini dile getirdi. Çelik, "Birkaç hafta sonra muhtemelen bundan 10-15 yıl önceki enerjiyle koşturuyor olarak gözlemleyeceğiz. 3-4 hafta sonra her şey yoluna girecek. Şu an sıvı ile besleniyor, üç hafta daha sıvıyla beslenecek. Daha sonra yavaş yavaş yumuşak şeylerle beslenecek." ifadelerini kullandı.

"OLUMSUZ BİR SONUCU OLSAYDI..."

Alper Çelik, açıklamasının devamında şöyle konuştu:

"Bizim stratejimiz alt mide ile üst mide arasını birleştirmekti. Her şey birbirine yapışık durumdaydı ve bulmanın zor olacağını anlayıp, vazgeçtik. Şu an üç tane yeni bağlantısı var, onlar çalışıyor. Olumsuz bir sonucu olsaydı durum gerçekten çok kötü olabilirdi. İnce bağırsakların ciddi bir bölümü devre dışı bırakılmamalıydı. İnce bağırsakların devre dışı bırakılması bir hastalığı bitirip, 3-4 tane hastalığı başlatır. Seren Hanım'ın 4.3 metre ince bağırsağı devre dışı bırakılmış.

"SEREN SERENGİL'İ KAYBEDECEKTİK"

Birkaç ay içinde karaciğer düzelecek. Tahminen bir yıllık süre zarfında her şey normale dönecek. Seren Hanım'a aynı bölgeden beşinci ameliyatı yaptık, çok büyük bir risk. Birileri bir şey yapmak zorundaydı Seren Hanım'ı kaybedecektik. Böylesine riskli bir ameliyat benim kariyerim için de riskliydi."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!