banner2

Bergüzar Korel kimdir, nereli? Bergüzar Korel kaç yaşında?

Ünlü oyuncu Bergüzar Korel kimdir, nereli ve kaç yaşında? Bergüzar Korel'in eşi ve çocukları kim? İşte sevilen oyuncu hakkındaki her şey...

Magazin 20.08.2021, 20:10 20.08.2021, 22:18
Abone ol
Bergüzar Korel kimdir, nereli? Bergüzar Korel kaç yaşında?

Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncularından olan Tanju Korel ve Hülya Darcan çiftinin kızları Bergüzar Korel Ergenç, 27 Ağustos 1982 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Çocukluğunu Ulus'ta geçiren Bergüzar ilk öğrenimini Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu, orta öğrenimini Yıldız Koleji'nde tamamladı. Ardından Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü kazandı ve tamamladı. Korel, üniversiteden önce profesyonel olarak voleybol oynadı.

BERGÜZAR KOREL NASIL OYUNCU OLDU?

Bergüzar Korel, okul hayatı boyunca birçok rolü üstlendi. Devlet Tiyatrosu Kuva-yi Milliye oyununda yardımcı oyuncu olarak rol aldı. Bir süre Nicole Kidman ve Tom Hanks’in oyuncu koçluğunu yapan Susan Baston ile çalıştı ve Özay Fecht’in workshop çalışmalarına katıldı.

İlk dizi deneyimini 1998 yapımı olan Kırık Hayatlar ile kazandı. Daha sonra 2005 yılında Kurtlar Vadisi:Irak filmindeki Leyla karakteriyle izleyicilerin beğenisini kazandı. Kurtlar Vadisi filmi için kendisine teklif geldiğinde babası Tanju Korel çok hastaydı. Bu zor dönemin içinde önce rolü reddetti. Ancak annesinin "Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi" sözüyle ikna olarak teklifi kabul etti. Bu rolun bir diğer zorluğu ise Leyla karekterinin arapça konuşuyor oluşu ve filmin canlı çekilecek olmasıydı. Bu dili hiç bilmeyen Bergüzar Korel, çok kısa bir süre içinde rolüne hazırlandı ve film gişe rekorları kırdı.

Kurtlar Vadisi Irak'ta sergilediği başarının ardından yine aynı yıl çekilen Zeytin Dalı dizisinde İklim karakterine hayat verdi. Bu sırada birçok reklam filminde oynadı. Bergüzar Korel en büyük çıkışını ise ünlü oyuncu Halit Ergenç ile birlikte rol aldığı 2006 yapımı ve yapıldığı yılın en fazla reyting alan dizisi ünvanını alan Binbir Gece'deki Şehrazat Evliyaoğlu rolü ile yaptı. Bu dizideki başarısı Korel'e, 2006 Altın Kelebek En Başarılı Kadın Oyuncu ödülünü kazandırdı.

2009 yılında Çocuktan Al Haberi isimli sevilen programda sunuculuk yaptı.
Korel, 2010-2011 yllarında Bitmeyen Şarkı dizisinde Bülent İnal ile başrolü paylaştı. Aynı dönemde Muhteşem Yüzyıl dizisinde Monica Teresse karakterini canlandırdı.
Ünlü oyuncu 2012 yılında yayınlanan ve Kenan İmirzalıoğlu ile başrolü paylaştığı, Karadayı dizisinde Hakim Feride rolünü üstlendi.

Bergüzar Korel sosyal sorumluluk projelerinde de etkin şekilde faaliyet göstermektedir. Yapı Kredi ve TEGV işbirliği ile hayata geçirilen Okuyorum Oynuyorum projesinde çocuklarla Sokak Tiyatroları düzenleyen ünlü oyuncu, çocuklara oyuncu koçluğu yaptı.

BERGÜZAR KOREL'İN EŞİ VE ÇOCUKLARI KİM?

Bergüzar Korel, kendisi gibi oyuncu olan Halit Ergenç ile evlidir. Çiftin ilk çocukları Ali, ikinci çocukları Han Ergenç'tir. Ünü oyuncu Bergüzar Korel şuanda üçüncü çocuğuna hamile ve bir kız bebek bekliyor.

BERGÜZAR KOREL'DEN ŞAŞIRTAN PAYLAŞIM

Üçüncü bebeğine hamile olan Betgüzar Korel, kızına Leyla ismini vereceklerini açıklamıştı. Ünlü oyuncu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla takipçilerini yıllar öncesine götürdü. Yıllar önce çekilmiş bikinili fotoğrafını paylaşan oyuncu, ne kadar zayıf olduğuna vurgu yaptı. İşte o paylaşım:

BERGÜZAR KOREL'İN OYNADIĞI DİZİ VE FİLMLER

Karadayı

Muhteşem Yüzyıl

Bitmeyen Şarkı

Aşk Geliyorum Demez

Binbir Gece

Kurtlar Vadisi Irak

Zeytin Dalı

Cemalim

Şen Olasın Ürgüp

Kırık Hayatlar

ÜNLÜ OYUNCUNUN SOSYAL MEDYA HESAPLARI

Instagram: berguzarkorel

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!