Anıtkabir'deki görüntüleri olay olmuştu... Bülent Ersoy sessizliğini bozdu!

Bülent Ersoy'un Anıtkabir ziyareti sırasında bir askerin şemsiye tuttuğu görüntüler sosyal medyada gündem olmuştu. Olaya ilişkin inceleme başlatılırken, Anıtkabir Komutanı'nın görevden alındığı öne sürüldü. Yaşananların ardından Bülent Ersoy'dan konuyla ilgili ilk açıklama geldi.

Magazin 14.01.2022, 12:11 14.01.2022, 12:49
Abone ol
Anıtkabir'deki görüntüleri olay olmuştu... Bülent Ersoy sessizliğini bozdu!

Ünlü sanatçı Bülent Ersoy, geçtiğimiz günlerde Anıtkabir'i ziyaret etti. Sanatçıya bir subayın şemsiye tuttuğu görüntüler büyük tepkiye neden oldu. Olayın ardından Milli Savunma Bakanlığı inceleme başlatırken, Anıtkabir Komutanı'nın görevden alınarak başka bir yere sürüldüğü iddia edildi. Bülent Ersoy ise olayla ilgili ilk kez konuştu.

"BÖYLE BİR TALEBİM OLMADI"

Erol Köse'ye açıklamalarda bulunan Ersoy, "Sadece ataya duamı ettim. Mozalesinin başında saygı duruşunda bulundum. Kimseden sandalye, şemsiye istemedim. Sandalyeyi zaten kendim götürdüm. Komutanın ve garip asker çocuğun sürülmesi doğru şeyler mi? Şemsiye tutulmasına gerek de yoktu. Adamdan böyle bir talebim de olmadı. Çünkü başımda şapkam vardı. Şapkam çıktığı zaman da yanımda ve arkamda görevli yoktu. Bir ara demek ki tutmuş. Bunda benim ne gibi dahlim olabilir. Ben görmesem de şemsiye tutmuşlar. Ne var bunda?" dedi.

"ELLERİNİZİ ÖPEMEMENİN EKSİKLİĞİNİ HİSSEDİYORUM"

"Diva lakaplı sanatçı, Instagram hesabından da bir paylaşımda bulundu. Ersoy, "Yüce Ata'm... Zaatilinizin yaşadığı yıllara ne yazık ki yaşım gereği yetişemediğim için sizlere sanatımla hizmet veremememin ve de bizzatihi ellerinizden öpememenin eksikliği ile hissettiğim derin teesürlerimi bugünkü ziyaretimle içimde yaşattığım büyük Atatürk sevgisini her zamanki gibi yine kendimi bir nebze de olsa rahatlatabilmek amacıyla huzurlarınıza geldim.

Bilesiniz ki dünlerde olduğu gibi bugün ve yarınlar da yine geleceğim. Yine geleceğim, yine geleceğim..." ifadelerini kullandı

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!