banner2

Akrep Nalan'ın mirasını kime bıraktığı ortaya çıktı!

Akrep Nalan olarak tanınan Füsun Nalan Açın, dün sabah Bodrum'daki evinde hayatını kaybetti. Açın'ın vefatı sanat dünyasını yasa boğarken, mirasıyla ilgili gerçek de ortaya çıktı.

Magazin 05.03.2022, 09:54 05.03.2022, 10:51
Abone ol
Akrep Nalan'ın mirasını kime bıraktığı ortaya çıktı!

Bir süredir sağlık sorunlarıyla mücadele eden Akrep Nalan lakaplı şarkıcı ve oyuncu Füsun Nalan Açın, dün Bodrum'daki evinde hayatını kaybetti. Hayat Bilgisi dizisinde canlandırdığı 'Fidan Hoca' karakteriyle hafızalara kazınan Açın'ın vefatı sevenlerini üzdü.

MAL VARLIĞINI NESİN VAKFINA BIRAKTI

Oyuncunun ölümünün ardından Aziz Nesin tarafından 1973 yılında kurulan Nesin Vakfı'ndan paylaşım geldi. Paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

"Sizin için Akrep Nalan, bizim için çocuklarımızın Nalan ablası, güler yüzlü, güzel dostumuz Nalan Açın'ın vefatının üzüntüsü içindeyiz. Bizim için düşüncelerini bilmezken o meğer bizi ve yaptıklarımızı izler, takdir edermiş. Bir gün arayıp mal varlığını vakfımıza bırakmak istediğini söylediğinde çok şaşırmıştık. Ama tanıyınca hiç de şaşmamak gerektiğini kısa sürede anladık. İsmine tezat, bu kadar mütevazi, bu kadar mı cana yakın olur insan?

Vefatına kadar onunla tanışan herkesin aynı cümlelerle onu övdüğüne tanık olduk. Ne büyük bir iz bırakmış insanların gönlünde. Ne büyük bir iz bıraktı gönlümüzde... Sevgiyle, dostlukla, özlemle anıyoruz.."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!