banner2

Acun Ilıcalı ve Hasan Can Kaya bu karar ile yıkıldı! RTÜK Konuşanlar'ı Exxen'den çıkardı!

Radyo Televizyon Üst Kurulu, Hasan Can Kaya'nın 'Konuşanlar' programıyla ilgili kararını verdi. Exxen'e idari para cezası uygulanırken, programın katalogtan çıkarılmasına karar verildi.

Magazin 15.12.2021, 16:36 15.12.2021, 17:01
Abone ol
Acun Ilıcalı ve Hasan Can Kaya bu karar ile yıkıldı! RTÜK Konuşanlar'ı Exxen'den çıkardı!

Hasan Can Kaya'nın sunduğu Konuşanlar programı, geçtiğimiz günlerde Kaya'nın bir izleyiciye küfür etmesiyle gündeme gelmişti. RTÜK, programla ilgili inceleme başlatılmıştı. Kurul, 'Konuşanlar' programının gündem olan 44. bölümüyle ilgili Exxen'e idari para cezası uyguladı ve katalogdan çıkarılmasına karar verdi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun CHP’li üyesi İlhan Taşcı Twitter'dan yaptığı açıklamada, "RTÜK, Hasan Can'ın Konuşanlar programındaki sözleri nedeniyle 44. bölümünün Exxen'in, 'Ortaya Karışık İlişkiler' filminin de Netflix kataloğundan çıkarılmasına oy çokluğu ile karar verdi." ifadeleriyle haberi duyurdu.

"DEFALARCA UYARMAMIZA RAĞMEN.."

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Konuşanlar programının 44. bölümü hakkında "Türk aile yapısına ve ahlâkına uygun olmayan diyalogların geçtiği 'Konuşanlar' isimli program için platformu defalarca uyarmamıza rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını görüyoruz" demişti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!