Yenikapı etkinlik alanı nerede, nasıl gidilir? Yenikapı etkinlik alanına giden otobüsler hangileri?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 23 Haziran yerel seçim gününün 3. yılında etkinlik yapılacağı söylendi. Yenikapı etkinlik alanında  Edis, Reynmen, DJ Ersin gibi birçok isim sahne alacak. Peki Yenikapı etkinlik alanı nerede,  nasıl gidilir? Yenikapı etkinlik alanına giden otobüsler hangileri?

Kültür / Sanat 23.06.2022, 12:51 23.06.2022, 12:55
Abone ol
Yenikapı etkinlik alanı nerede, nasıl gidilir? Yenikapı etkinlik alanına giden otobüsler hangileri?

İBB 23 Haziran 2022 tarihinde yerel seçimlerin 3. yılında etkinlik düzenledi. Demokrasi Şenliği olarak adlandırılan kutlamalar Yenikapı etkinlik alanında yapılacak. Etkinlikte Evdeki Saat, Mavi Gri, BEGE, Reynmen, DJ Ersin ve Edis konserleri yapılacak. 23 Haziran 2022'de yapılacak olan konser için kapılar saat 14.00'te açılacak. Peki Yenikapı etkinlik alanı nerede,  nasıl gidilir? Yenikapı etkinlik alanına giden otobüsler hangileri?

YENİKAPI ETKİNLİK ALANI NEREDE, NASIL GİDİLİR?

İETT, Yenikapı etkinlik alanında yapıacak kutlamalara ulaşım için ek seferler düzenleyecek. Yenikapı metrosundan etkinlik alanına ücretsiz ring seferleri hazırlanacak. Dönüş için de şehrin 10 noktasına ücretsiz otobüsler düzenlenecek. 

Metro İstanbul; M1, M2, M7 metroları ile T1 ve T4 tramvay hatlarındaki seferlerini gece 01.00’e kadar uzatacak. İETT, Yenikapı metrosundan etkinlik alanına saat 14.00 ile 21.00 arasında ücretsiz ring seferleri uygulanacak.

Demokrasi Şenliği’ne katılan vatandaşların dönüşü için; Beşiktaş Meydanı, Mecidiyeköy İETT Peronları, Atatürk Kültür Merkezi önü, Gaziosmanpaşa İETT Peronları, Kağıthane İETT Peronları, Bağcılar Meydan, Hacıosman Metro, Kadıköy Rıhtım İETT Peronları, Üsküdar Sahil İETT Peronları ve Beykoz Ortaçeşme İETT Peronları’na 23.00 ile 24.00 arasında otobüsler bulunacak.

Metro İstanbul; M1 (Yenikapı-Atatürk Havalimanı) , M2 (Yenikapı- Hacıosman), M7 (Mecidiyeköy – Mahmutbey)metroları ile T1 (Kabataş-Bağcılar) ve T4 (Topkapı - Mescid-i Selam) tramvay hatlarındaki seferlerini gece 01.00’e kadar uzatacak.

YENİKAPI ETKİNLİK ALANINA GİDEN OTOBÜSLER HANGİLERİ?

Anadolu yakasından gelecekler;

Kadıköy'den Kadıköy-Tavşantepe metrosuyla Ayrılıkçeşmesi istasyonunda inip Marmaray'a aktarma yapın. Marmaray ile Yenikapı durağında indiğinizde Yenikapı Miting Alanı'na ulaşırsınız.

Üsküdar'dan Marmaray'a binip Yenikapı durağında indiğinizde Yenikapı Miting Alanı'na ulaşırsınız.

Ümraniye'den Üsküdar-Çekmeköy metrosuna binip Üsküdar son durakta inin. Buradan Marmaray'a aktarma yapıp Yenikapı durağında indiğinizde Yenikapı Miting Alanı'na ulaşırsınız.

Kartal, Maltepe, Pendik, Tuzla taraflarından geliyorsanız Kadıköy-Tavşantepe metrosuyla Ayrılıkçeşmesi durağında inerek Marmaray'a aktarma yapın. Marmaray ile Yenikapı durağında indiğinizde Yenikapı Miting Alanı'na ulaşırsınız.

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan E-3'e binerek 4.Levent Metro'da inin. Buradan Yenikapı-Hacıosman metrosuna aktarma yapın. Metro ile Yenikapı durağında indiğinizde Yenikapı Miting Alanı'na ulaşırsınız.

Avrupa yakasından gelenler;

Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler taraflarından geliyorsanız herhangi bir Metrobüs istasyonunda metrobüse binerek Küçükçekmece durağında Marmaray'a aktarma yapın. Marmaray ile Yenikapı durağında indiğinizde Yenikapı Miting Alanı'na ulaşırsınız.

Esenler, Bayrampaşa taraflarından geliyorsanız Yenikapı-Havalimanı metrosuyla Yenikapı'da indiğinizde Yenikapı Miting Alanı'na ulaşırsınız.

Bağcılar, Güngören Bağcılar Meydan durağından Yenikapı-Kirazlı metrosuna binerek Yenikapı durağında indiğinizde Yenikapı Miting Alanı'na ulaşırsınız.

Taksim'den Yenikapı-Hacıosman metrosuna binerek Yenikapı durağında indiğinizde Yenikapı İDO İskelesi'ne ulaşırsınız.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!