banner2

Yazar ve mutasavvıf Ömer Tuğrul İnançer'e veda! Cumhurbaşkanı Erdoğan cenaze törenine katıldı

İstanbul’da önceki gün geçirdiği operasyon sonrasında tedavi gördüğü hastanede 76 yaşında hayatını kaybeden Mutasavvıf, müzisyen ve yazar Ömer Tuğrul İnançer son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı.

Kültür / Sanat 05.09.2022, 16:56 05.09.2022, 18:28
Abone ol

İstanbul'da geçirdiği operasyonun ardından tedavi gördüğü hastanede önceki gece 76 yaşında hayatını kaybeden Mutasavvıf, müzisyen ve yazar Ömer Tuğrul İnançer son yolculuğuna uğurlandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN CENAZE TÖRENİNE KATILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mutasavvıf, müzisyen ve yazar Ömer Tuğrul İnançer için Fatih Camii’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı. 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, AK Parti Grup Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal da cenaze törenine katıldı. 

ERDOĞAN: 'ÖLÜMÜN BİR YOK OLUŞ DEĞİL ÖLÜMÜN EBEDİ BİR ALEME YÜRÜYÜŞ OLDUĞUNU BİLİRDİK

Cenaze namazının ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rabbim sevgili habibini sancağı altında buluşturmayı nasip etsin. Ömer Tuğrul hocamızın hayatında ölüm noktasında ölümün bir yok oluş değil, ölümün ebedi aleme bir yürüyüş olduğunu bilirdik. Sandukanın üzerinde de ne yazıyor, "Her nefis ölümü tadacaktır ve buradan dönüş yok ve hepimizin de bunun hazırlığı içerisinde olmamız gerekiyor." Hep birlikte birere Fatiha okumaya davet ediyorum" dedi. 

76 YAŞINDA HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Ömer Tuğrul İnançer, Karagümrük'teki Pir Nurettin Cerrahi Tekkesi'nin son postnişini olarak biliniyordu.

FATİH CAMİİ'NE OMUZLARDA TAŞINDI

İnançer'in cenazesi Karagümrük'ten Fatih Camii'ne yaklaşık 2 kilometre omuzlarda taşındı.

İnançer'in cenaze namazı ikindi namazına müteakip kılındı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!