Yandex Metrica

Yangından sonra turistlerin yeni rotası! Oteller yüzde 100 dolmak üzere

Yangından sonra turistlerin yeni rotası! Oteller yüzde 100 dolmak üzere

Akdeniz ve Ege bölgesinde çıkan yangınların ardından tatilcilerin yeni rotasının Doğu Karadeniz olduğu ve turistik tesislerde doluluk oranının yüzde 100'e yaklaştığı belirtildi.

Kültür / Sanat

23.01.2024, 17:45

Muğla ve Antalya'da orman yangınları yaklaşık 10 gündür devam ediyor. Yaşanan durum nedeniyle tatilcilerin rotayı Doğu Karadeniz Bölgesi'ne çevirdiği kaydedildi. 2021 turizm yılı başarılı bir şekilde devam ederken, Akdeniz Bölgesi'nde devam eden orman yangınları nedeniyle tatilcilerin Doğu Karadeniz bölgesi'ni tercih etmeye başladığı belirtildi.

OTEL DOLULUK ORANI YÜZDE 95'E ULAŞTI

TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Volkan Kantarcı, konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Pandemi sonrası en hareketli turizm sezonu olduğuna dikkat çeken Kantarcı, otellerde doluluk oranının yüzde 95'e ulaştığını söyledi.

Kantarcı, turizm sezonunun Doğu Karadeniz bölgesi'nde olumlu bir şekilde devam ettiğini belirterek "Allah’a çok şükür bölgemizde bu anlamda şimdiye kadar bir olumsuzluk yok, turizm hareketliliği gayet iyi gidiyor. Özellikle dış hat uçuşları beklediğimizin çok çok üzerinde. On gün öncesine kadar Trabzon Havalimanı uçuş rekoru kırdı. Trabzon’a yurt için yurt dışından 24 Temmuz’da 130, 25 Temmuzda 135 uçuş gerçekleşti." dedi.

Kuveyt, BAE, Umman ve Ürdün'den turistlerin geldiğini, otellerin yüzde 95 doluluk oranına ulaştığını kaydeden Kantarcı, "Haraketliliğin ay sonuna kadar devam etmesini temenni ediyoruz. Görüntü o ki böyle de devam edecek. Hem iç pazarda hem de dış pazarda halen daha rezervasyonlar gelmeye devam ediyor." ifadelerini kullandı.

YANGINDAN SONRA TATİLCİLER KARADENİZ'E YÖNELDİ

Akdeniz Bölgesi'nde meydana gelen yangınların turizm alanlarında büyük hasar oluşturmasıya tatilcilerin yeni gözdesi Karadeniz Bölgesi oldu. Kantarcı, "Orada bir olumsuzluk var maalesef rezervasyonlarda da yüzde 5-10 oranında düşükte olsa iptaller söz konusu. Oralardan bölgemize kaçış demeyelim ancak Doğu Karadeniz’in pandemi sonrasındaki yükselişin devamı diyebiliriz buna. Umarım bölgemizdeki bu hareketlilik Eylül ayında da devam eder." şeklinde konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading