Ve Monica Belluci Türkiye'de! Maria Callas'ın hayatını tek kişilik tiyatroda canlandıracak

Dünyaca ünlü film yıldızı Monica Belluci, Maria Callas'ın hayatının anlatıldığı tek kişilik tiyatroyu canlandırmak üzere Türkiye'ye geldi.

Kültür / Sanat 21.04.2022, 12:22
Ve Monica Belluci Türkiye'de! Maria Callas'ın hayatını tek kişilik tiyatroda canlandıracak

Türkiye'de geniş bir hayran kitlesi bulunan İtalyan aktris Monica Belluci, Zorlu PSM'de canlandıracağı oyun için İstanbul'a geldi. 

Tom Volf tarafından yazıp yönetilen ve Maria Callas'ın hayatına dair bilinmeyen detayların anlatıldığı tek kişilik tiyatroda sahne olacak Belluci, bugün ve yarın Turkcell Sahnesinde hayranlarıyla buluşacak.

Geçmişte birkaç kez 'dünyanın en güzel kadını' seçilen Monica Belluci, rol aldığı filmlerle beyaz perdede dünyanın en çok tanınan yüzlerinden biri haline geldi. 

30 Eylül 1964 doğumlu yıldız Matrix, Malena, Irreversible ve The Passion of the Christ gibi filmlerle kariyerini taçlandırdı. 

Ünlü yıldız 2012 yılındaki Fasle Kargadan (Gergedan Mevsimi) filminde de sanatçı Yılmaz Erdoğan'la birlikte rol almıştı. 

MARIA CALLAS'A HAYAT VERECEK

Monica Belluci şimdi yeni projesi olan 'Lettres et Mémoires by Maria Callas' okumalarıyla İstanbul'da sahnede. 

Belluci, New York'taki mütevazı çocukluğundan Atina'daki savaş yıllarına, operadaki ihtiyatlı duruşundan skandallarla gölgelenmiş bir kariyere dek hayatının her dönemi merakla takip edilen Maria Callas'a hayat verecek. 

20. yüzyılın en büyük sesinin en derin ve dokunaklı hikayesi, Monica Bellucci’nin anlatımıyla sahnelerde olacak. 

İSTANBUL'DA ANLAMLI HEDİYE

Bu arada organizasyonun mimarları Raif İnan ve Cemil Demirok, İstanbul'a gelişinde Monica Belluci'ye anlamlı bir hediye takdim etti. İkili, ünlü sanatçıya Türk soprano Leyla Gencer'in biyografisiyle CD'sini hediye etti. 

Aldığı hediyeden ötürü büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Monica Belluci, "Maria Callas performansım için uzun süre hazırlık yaptım. Bu süreçte tüm dünyadan sopranoların hayatlarını öğrendim ve eserlerini dinledim. Tüm dünyanın ortak değeri bu sanatçılar arasında şüphesiz Leyla Gencer en önemli isimlerden biri. Bu anlamlı hediye için Piu Entertainment ekibine çok teşekkür ederim" diye konuştu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!