banner2

Uzak Ülke filmi sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor

Erkan Yazıcı'nın 1925 yılında Karadeniz'de geçen bir mübadele hikayesini anlattığı "Uzak Ülke" filmi yarın gösterime girecek.

Kültür / Sanat 29.07.2021, 17:07 29.07.2021, 18:38
Abone ol
Uzak Ülke filmi sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor

Erkan Yazıcı'nın 1925'te Karadeniz'de geçen bir mübadele hikayesini konu alan Uzak Ülke filmi, izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yazıcı, Uluslararası Soçi Film Festivali'nden En İyi Yönetmen ödülüyle döndü. Türkiye prömiyerini 39. İstanbul Film Festivali'nde yapan Uzak Ülke, yarın gösterime girecek.

Filmiyle ilgili AA muhabirine konuşan Yazıcı, filmin "merhamet ve güzellik arayışı" olduğunu belirtti. Sinemada merhamet ve güzelliğin peşinde olduğunu söyleyen yönetmen, dünyayı bu değerlerin kurtaracağına inandığını dile getirdi.

"SEYİRCİYİ MERHAMET DUYGUSU İLE YÜZ YÜZE BIRAKIYOR"

Yönetmen, Uzak Ülke'nin Türkiye'de 159 salonda gösterime gireceğini söyledi. Seyircilerden sinemaya giderek filme destek olmalarını isteyen Yazıcı, "Sinema, merhamet denilen kavramla bizi birçok defa karşı karşıya getirmiştir. Uzak Ülke de seyirciyi merhamet duygusuyla yüz yüze bırakan bir film. O yüzden insanların bu filmi görmelerini isterim." dedi.

UZAK ÜLKE HAKKINDA

Yönetmen koltuğunda Erkan Yazıcı'nın oturduğu filmin görüntü yönetmenliğini Murat Karabina, yapımcılığını ise Altın Yazıcı üstleniyor. Kurgusunda Umut Sakallıoğlu'nun, müziklerinde ise Burak Beşir'in imzası bulunuyor. Başrolleri ise Haydar Şişman ve Abdurrahman Gönan paylaşıyor.

İzleyiciyi 1925 yılına götüren film, 12 yaşındaki Trabzon Rum'u Paris'in gemiye binmek için kamptan kaçması ve Binbaşı Osman ile arasında yaşananları anlatıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!