banner2

TRT Belgesel yeni yayın dönemine başladı! Birbirinden farklı yapımlar izleyici ile buluşacak

Türkiye'nin belgesel kanalı TRT Belgesel, yeni yayın dönemine iddialı yapımlarla başladı. Yeni dönemde çeşitli kategorilerde 23 farklı yapım seyircilerin beğenisine sunulacak.

Kültür / Sanat 28.09.2022, 23:29 28.09.2022, 23:42
Abone ol
TRT Belgesel yeni yayın dönemine başladı! Birbirinden farklı yapımlar izleyici ile buluşacak

TRT Belgesel yeni sezon için hazırladığı içeriklerini zenginleştirdi. Yeni dönemde 23 yeni yapım ekrana gelirken, merakla beklenen yapımların yeni bölümleri de yayınlanacak.

TRT Belgesel'in yeni yapımlarının tanıtım toplantısı Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Toplantıya TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Ziyad Varol, TRT Yönetimi, TRT Belgesel'in ekran yüzleri ile kültür, sanat ve siyaset dünyasından birçok isim katıldı.

Programda konuşan Genel Müdür Sobacı, 18 televizyon kanalı, 17 radyo istasyonu, giderek büyüyen uluslararası haber platformları, dijital uygulamalar ile ulusal ve uluslararası onlarca etkinliğe sahip olan TRT'nin, yeni dönemde her bir kanalının ve platformunun ayrı ayrı yürütülen çalışmalarla yenilenerek zenginleştiğini ve derinlik kazandığını söyledi.

"KALBİNİZDE KÖPRÜLER KURMAYI UMUT EDİYORUZ"

TRT'nin kamu yayıncılığı sorumluluğuyla hareket ettiğini ve içerikleri bir mücevher gibi hassasiyetle işlediğini belirterek şöyle konuştu:

İnsanı, doğayı, tarihi, olayları ve konuları perde perde açıp arka planındaki mücadeleyi evlerinize taşıyor, yaşamın derinliği, narinliği ve detaylarıyla hemhal olacağınız bir yeni dönemi size vadediyoruz. Görünenin değil, özün izinde bir yayın içeriğiyle geçmişten geleceğe, coğrafyamızdan dünyanın her köşesine zihninizde bağlantılar, kalbinizde köprüler kurmayı umut ediyoruz.

Mehmet Zahid Sobacı, TRT Belgesel'in yeni yapımlarına değinerek, doğa, insan ve macera odaklı yapımların yanı sıra yeni dökü-dramalar, yakın tarihe ve gündeme odaklı araştırma, süreç belgeselleri, bilim teknoloji belgeselleri, sualtı belgeselleri, spor belgeselleri ve sıra dışı özgün hikayelerin seyirci karşısına çıkacağını aktardı.

TRT BELGESEL YENİ YAPIMLAR

- Savunma Sanayisinin Yalnız Dehaları

- Oyunbozan

- Maskelerin Ardında: Siber Savaş

- Afetler

- Dünyayı Darp Edenler

- Karanlık Miras

- 30 yılın Ardından

- Tut Elimden

- 90'lar Dünyası'nda

- Türk İşi Gemiler

- Çocuğum İçin

- Açık Ateş

- Ormanın Sırrı: Karakulak

- Maceraya Engel Yok

- Gönüllü Veteriner

- Sualtı Ustaları

- Türlerin İzinde

- Ata Tohumları

- Bir Arabesk Muhabbeti

- Demir Atlı Yörükler

- Kuru Pasta Gazoz

- Dünyada Kadın Olmak

- Yüz Görümü

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!