banner2

Sur Kültür Yolu Festivali için geri sayım başladı! 600'den fazla etkinliğe ev sahipliği yapacak

Sur Kültür Yolu Festivali, 8-16 Ekim tarihleri arasında Diyarbakır'da gerçekleştirilecek. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, "Bu festivallerle şehirlerimizin soyut ve somut kültürel mirasına yatırım yapıyor ve ülkemize kalıcı eserler kazandırıyoruz." dedi.

Kültür / Sanat 28.09.2022, 22:58 28.09.2022, 23:22
Abone ol
Sur Kültür Yolu Festivali için geri sayım başladı! 600'den fazla etkinliğe ev sahipliği yapacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye'nin uluslararası marka değerine katkıda bulunmak için etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Bu kapsamda ilk kez Sur Kültür Yolu Festivali düzenlenecek. 8-16 Ekim tarihleri arasında Diyarbakır'da gerçekleşecek olan Sur Kültür Yolu Festivali için basın toplantısı düzenlendi. 

Sur ilçesinde yer alan Hazreti Süleyman Cami Meydanı'nda düzenlenen tanıtım toplantısına Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, AK Parti milletvekilleri Oya Eronat ve Ebubekir Bal ile Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkileri katıldı.

Ahmet Misbah Demircan, festival hakkında bilgi verdi. Demircan, 'Sur Kültür Yolu Festivali' ile Türkiye'nin kültür sanat zenginliğini tüm dünyaya duyurmayı amaçladıklarını söyledi.

"DİYARBAKIR'A KALICI DEĞERLER KAZANDIRACAK"

Demircan, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

Ülke çapında büyük beğeni ile takip edilen 'Kültür Yolu Festivalleri' geçtiğimiz her sene daha da yaygınlaşarak bambaşka şehirleri, bambaşka kültürleri tüm dünyaya tanıtıyor. Bu sene Kültür Yolu Festivalleri kapsamına dahil ettiğimiz Diyarbakır, 8-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan 'Sur Kültür Yolu Festivali' ile 2 binden fazla sanatçının katılımıyla, 600'den fazla etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Diyarbakır Sur Festivali de bu anlamda sadece 9 günlük bir kültür sanat etkinliği değil, Diyarbakır'a kalıcı değerler üreten bir yaklaşımdır. Bu nedenle Sur Kültür Yolu Festivali Diyarbakır'a kalıcı değerler yaratacak ve kazandıracaktır.

"KÖKLERİMİZDEN ALDIĞIMIZ İLHAMI GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE YAYMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Ahmet Misbah Demircan, Twitter'dan yaptığı paylaşımda şöyle dedi:

"Bakanımız Sn. Mehmet Nuri Ersoy liderliğinde düzenlediğimiz Türkiye Kültür Yolu Festivalleri'nin Diyarbakır etkinlikleri 8-16 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek. Medeniyetlerin beşiği kadim şehrimiz Diyarbakır; kültür, yaşam ve ilham kaynağıdır. 

Bakanlık olarak ülkemizin yenilikleri, inovasyonu ve dünyanın başat aktörü olması için köklerimizden aldığımız ilhamı güçlü bir şekilde yaymaya devam edeceğiz. Diyarbakır ve bölge şehirlerde yaşayan 7’den 70’e bütün vatandaşlarımızı Sur Kültür Yolu Festivali'mize bekliyoruz." 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!